Imię: Adrian – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Adrian? Kiedy są imieniny Adriana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Adrian

Adrian – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Pochodzi ono od imienia cesarza Hadriana, a ono z kolei wywodzi się od łacińskiego słowa Hadrianus, oznaczającego „pochodzący z Hadrii” lub „pochodzący z regionu morza Adriatyckiego”. Kilku świętych i męczenników wczesnego chrześcijaństwa nosiło to imię.

Mężczyźni o imieniu Adrian należą do uczciwych, cierpliwych i spokojnych osób. Można określić ich jako uczuciowych flegmatyków. Opanowani, łagodni i przy tym obiektywnie patrzący na świat i na innych ludzi. Nie ulegają wpływom innych, ale niezależnie, samodzielnie i z dużym obiektywizmem kształtują swoje zdanie i swoją postawę. Wytrwale, uparcie dążą do wyznaczonego celu i robią swoje, nie oglądając się na innych. Cechują się umiarkowaną pewnością siebie, bywają nieco nieśmiali. Przed każdym istotnym działaniem i przed podjęciem ważnej decyzji, rozważają wszystkie straty i korzyści, plusy i minusy i niezwykle rzadko podejmują jakąś decyzję bez zastanowienia. Ufają rozsądkowi, logicznemu rozumowaniu, a nie intuicji czy emocjom.

Adrian żyje według określonego, spójnego systemu wartości. Kieruje się w życiu kilkoma zasadami moralnymi, które zawsze ma na względzie. Nie zmienia poglądów ani zdania na potrzebę chwili lub na potrzebę danego towarzystwa. Są Adrianowie zazwyczaj poważnymi mężczyznami i poważnie podchodzą do życia. Nie należą do typów bardzo towarzyskich i rozrywkowych, cenią sobie zaś prawdziwą przyjaźń. Niezmiernie trudno przychodzi im ujawnianie uczuć i emocji. W miłości nie są wylewnymi i bardzo uczuciowymi partnerami, za to pozostają wierni i oddani, zapewniają kobiecie poczucie stałości i bezpieczeństwa. Bywają niecierpliwi wobec ludzi niezdecydowanych, słabych, nadmiernie uczuciowych.  Adrian ma silny zmysł organizacyjny, świetnie sprawdza się na stanowiskach kierowniczych.

Imieniny Adriana

Imieniny Adriana są obchodzone najczęściej: 9 stycznia, 5 marca oraz 8 lipca. Adrian może obchodzić imieniny także: 4 marca, 9 lipca oraz 8 września.

Znani imiennicy

  • Adrian Smith – gitarzysta w zespole Iron Maiden;
  • Adrian Miedziński – żużlowiec, drużynowy mistrz świata w 2009 i 2010 roku;
  • Adrien Brody – aktor amerykański, występował m.in. w Pianiście, Osada, I’m No There;
  • Adrian Krzyżanowski – matematyk, tłumacz literatury niemieckojęzycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *