Jakie jest znaczenie imienia Afrodyzja? Kiedy są imieniny Afrodyzji i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.
Znaczenie imienia Afrodyzja
Afrodyzja – imię pochodzenia greckiego, wywodzi się od imienia bogini Afrodyty, stanowi żeński odpowiednik imienia Afrodyty lub Afrodyzjusz. W Polsce jest nadawane bardzo rzadko, przeciętnie raz na kilka lub kilkanaście lat. Przede wszystkim, kobieta o tym imieniu zazwyczaj posiada artystyczne usposobienie i kocha się w sztuce.
Oczywiście, ogromną zaletą Afrodyzji jest oszczędność. Otóż, nie traci ona oszczędności na rzeczy, których nie potrzebuje i wszystkie swoje wydatki zawsze planuje z głową. Poza tym, Afrodyzja to kobieta niezwykle pracowita i dlatego jest cenionym pracownikiem oraz jej kariera zawodowa rozwija się bardzo prężnie. Mało tego, z wielką pieczołowitością dba o swój dom, w którym zawsze panuje ład i przyjazna atmosfera.
Oprócz tego, Afrodyzja jest ciekawska, a nawet można rzec, iż wścibska, bowiem często wsadza nos w nieswoje sprawy, co zwykle kończy się dla niej tragicznie. Nie ulega wątpliwości to, że kocha pomagać innym, gdyż wtedy czuje się spełniona. Dlatego świetnie sobie radzi w roli lekarza, pielęgniarki czy psychologa. Z pewnością, kobieta o tym imieniu jest także uczuciowa, szybko się wzrusza, w szczególności na filmach. Niestety, łatwo ją zranić, ponieważ swoje uczucia najczęściej lokuje w nieodpowiednich osobach, które tylko wykorzystują jej dobre serce.
Warto również podkreślić to, że gdy jest smutna, ucieka w świat marzeń, w którym wszystko układa się po jej myśli. Ponadto, doskonale czuje się na łonie natury, w związku z czym często wyjeżdża w góry lub spaceruje po lesie, gdzie czuje się bezpieczna. Należy powiedzieć o tym, iż nie znosi ona hucznych imprez, o wiele bardziej woli ciszę, która sprzyja medytacji i rozmyślaniom nad sensem życia.
Imieniny Afrodyzji
Afrodyzja imieniny obchodzi 14 marca, 28 kwietnia oraz 30 kwietnia.
Znane imienniczki
- Afrodyzja – rozpustna kobieta, która próbowała nakłonić św. Agatę do uciech cielesnych i porzucenia wiary.