Imię: Albert – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Albert? Kiedy są imieniny Alberta i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Albert

Albert – imię wywodzące się z języka germańskiego, oznaczające „promieniejący szlachetnością”. W Polsce występuje od XIII wieku, ale podobnie jak wtedy teraz także nie cieszy się popularnością. Inne wersje tego imienia to: Albrecht, Adalbert, Olbracht, Olbrycht. Warto zauważyć, że nazwisko jednego z polskich aktorów wywodzi się od imienia Albert, mianowicie chodzi o nazwisko Olbrychski.

Osoby o takim właśnie imieniu są uważane za uprzejme i delikatne, o nieco osłabionych reakcjach. Albert to imię dla osoby, która posiada bogate życie wewnętrzne i bujną wyobraźnię oraz jest zdolna do podjęcia każdego wyzwania oraz do poświęceń, przy czym często boi się ryzykować. Raczej nieśmiali i słabi psychicznie oraz fizycznie, lubią naukę a w szczególności przedmioty ścisłe, dlatego też większość z nich zostaje matematykami, bankowcami lub księgowymi.

Posiadają niezawodną intuicję, dzięki czemu udaje im się uchwycić ukryty charakter wielu spraw. Mają trudności z wyrażaniem swoich uczuć ponieważ są nieśmiali. Są dyskretni i często tłumią emocje w sobie. Towarzyskość to na pewno cecha wyróżniająca. Chętnie przyjmują gości i odwiedzają znajomych, a na pierwszym miejscu stawiają rodzinę o ile ona nie dyktuje co należy robić.

Imieniny Alberta

Imieniny Alberta są obchodzone najczęściej dnia15 listopada, lecz Albert może także obchodzić imieniny: 8 stycznia, 18 lutego, 11 maja, 17 czerwca, 7 sierpnia, 14 września oraz 21 listopada.

Znani imiennicy

  • Albert Camus (1913-1960) – pisarz francuski
  • Albert Einstein (1879–1955) – niem. fizyk wszech czasów żydowskiego pochodzenia
  • Alberto Moravia (ur.1907) – pisarz włoski
  • Albert Schweitzer (1875–1965) – franc. Filozof, lekarz i misjonarz pochodzenia niem.
  • Alberto Tomba – włoski narciarz alpejski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *