Imię: Alena – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Alena? Kiedy są imieniny Aleny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Alena

Alena – imię celtyckie, żeński odpowiednik imienia Alan, oznaczającego ‘człowieka zacnego, czyniącego pokój, na którym zawsze można polegać’. W Polsce jest znane od niedawna, bywa także, że występuje w formiernie Alana. Z pewnością, zaliczane jest ono do rzadkich imion żeńskich, choć niewątpliwie jest piękne.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że Alena to bardzo skryta, wręcz cicha osóbka, która wyróżnia się ogromną wrażliwością. Przede wszystkim, jest niesamowicie czuła na krzywdę innych osób. Poza tym, często zamyka się w swym w imaginowanym świecie, zatraca się w marzeniach, w związku z czym kontakt z rzeczywistością, bywa dla niej trudny. Ale kiedy się uda komuś dostać do świata jej marzeń, ma ogromną szansę na to, by zdobyć jej zaufanie, a co za tym idzie nawet przyjaźń lub miłość. Posiada liczne talenty, ale zwykle nie osiąga wielkiego sukcesu, ponieważ Alena nie ma siły przebicia, nie potrafi walczyć o swoje interesy.

Oprócz tego, kobieta o tym imieniu posiada optymistyczne usposobienie, zawsze jest uśmiechnięta, nie narzeka i nie zazdrości innym fortuny. Z pewnością, uwielbia samotne wycieczki, np. do lasu, gdzie może odpocząć od codziennych trosk, zrelaksować się i nabrać nowych sił. Ponadto, ceni sobie ciszę, dlatego że huk i gwar ją męczą, z tego oto powodu zwykle mieszka na wsi, bowiem w mieście się dusi. Nie zapominamy także o tym, że Alena potrafi pięknie przemawiać, ale robi to tylko wtedy, kiedy musi. Nie ulga wątpliwości to, że kobieta o tym imieniu to prawdziwa dama, zawsze pięknie ubrana, poruszająca się z gracją, posiadająca nienaganne maniery. Dlatego często postrzegana jest jako ideał kobiety, o której czysta się w książkach, ponieważ jest delikatna, kobieca i posiada zalotne spojrzenie. A, co najważniejsze jest świadoma własnych walorów, ale nigdy nie eksponuje zbyt bardzo swych wdzięków, gdyż jest bardzo skromną kobietą.

Imieniny Aleny

Alena imieniny obchodzi: 13 maja, 25 maja, 27 maja, 29 maja, 1 czerwca, 16 czerwca oraz 22 lipca.

Znane imienniczki

  • Alena Baeva – rosyjska skrzypaczka,
  • Alena Leonova – rosyjska łyżwiarka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *