Imię: Alfons – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Alfons? Kiedy są imieniny Alfonsa i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Alfons

Alfons to imię pochodzące z języka germańskiego. Złożone z dwóch członów: al – “cały” lub adal – “szlachetny ród” oraz funs – “szybki, chętny, życzliwy”. Imię to najbardziej popularne było w Hiszpanii kiedy to wielu królów je nosiło. W dzisiejszych jednak czasach jego popularność spadła, co nie oznacza że nie można go wcale spotkać.
Alfons to osoba, którą ciężko zrozumieć. Nie lubi walczyć z innymi by udowodnić własne zdanie. Woli się wycofać i nie narażać na straty. Raczej nie lubi poznawać czyichś poglądów dlatego z góry kogoś ocenia. Mają bardzo silną wolę i żywa wyobraźnię.Ich charakter jest raczej niestały. Najlepszym dla nich zawodem byłby zawód artysty czy dziennikarza, zarówno tego radiowego jak i telewizyjnego. Co ciekawe zdecydowanie wolą relacje przyjacielskie, dlatego też kobiety z którymi się spotykają często się irytują i zrywają kontakt. Zbyt często myślą o niepowodzeniach, co w pewnym sensie ich blokuje i nie pozwala na podjęcie działania. W latach kiedy dorastają wykazują się ponadprzeciętnym intelektem, co pozwala im na osiągnięcie wysokich wyników. Nie uczą się dla kogoś, robią to dla własnej satysfakcji. Są samoukami i wolą dojść do rozwiązania pewnych formuł na własną rękę, bo przy tym poznają dogłębnie całe zagadnienie i na przyszłość wzbogacą się o nowe, cenne doświadczenie. Mężczyźni o tym imieniu często preferują tryb życia samotnego. Lubią podróżować na własną rękę. Inni z kolei podążają za głosem powołania i wybierają życie zakonne. Izolacja od świata wychodzi im na dobre, bo zdecydowanie wolą poznawać piękno natury niż żyć w przetłoczonych miastach, gdzie nie mają żadnej swobody. Mówi się, że są słabego zdrowia, bo nie dość że szybko się męczą to w dodatku mają problemy z przewodem pokarmowym.

Zdrobnienia: Al, Alf, Alfi, Alfix, Alfono, Alfonsik, Alfonsinio, Alfonso

Imił Alfons w innych językach: łacińskie – Alfonsus, Alphonsus; angielskie – Alphonso, Alonso, Lon; chorwackie – Alfonso, Alfons; czeskie – Alfons; francuskie – Alphonse; hiszpańskie – Alonso; niemieckie – Alfons; rosyjskie –  Al’fons; włoskie – Alfonso

Imieniny Alfonsa

Imieniny Alfonsa są obchodzone najczęściej dnia 1 sierpnia, lecz Alfons może także obchodzić imieniny: 7 lutego, 1 czerwca, 25 lipca, 28 sierpnia, 19 września, 31 października oraz 15 listopada.

Znane osoby o imieniu Alfons

  • Alfons Capone – mafioso, znany jako Al Capone
  • Alfons Karpiński — malarz
  • Alfons Koziełł-Poklewski — polski przemysłowiec,  jeden z najbogatszych przedsiębiorców na Syberii w XIX wieku
  • Alfons Nossol – arcybiskup, ordynariusz opolski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *