Imię: Alfreda – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Alfreda? Kiedy są imieniny Alfredy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Alfreda

Alfreda – żeński odpowiednik imienia Alfred.

Osoby o tym imieniu to istne pozorantki. Na swój sposób obecne i skromne, ale tylko na pokaz. Same tak naprawdę zastanawiają się nad swoim charakterem. Z jednej strony bowiem mają ogromny dystans do wszystkiego, co robią, z drugiej – cechuje je ogromne pragnienie imponowania innym.

Przez tą swoją dwoistość charakteru mają skłonność do nadmiernego wyobcowania i zamykania się w sobie. Czasem nieśmiałe i niepewne siebie, co zresztą skrzętnie i bez skrupułów potrafią wykorzystać. Jednak już pierwsze widoczne sukcesy dodają im skrzydeł.

Mają bardzo silne poczucie obowiązku, przez co osiągają w życiu wiele sukcesów. Ich wyjątkowość wyraża się poprzez niezawodną intuicję. Doskonale wiedzą, na ile mogą sobie pozwolić i nigdy nie przekraczają dopuszczalnych granic. Swoje plany i zamierzenia zawsze realizuje z niebywałą starannością.

Nie są zanadto ambitne, lecz wiedzą, jaką drogę wybrać, aby osiągnąć sukces. Wolą zaciągnąć do pracy innych, same natomiast nie garną się do swoich obowiązków.

Poprzez swoją wrodzoną intuicję i niesłychaną inteligencję udaje im się uniknąć wielu życiowych błędów i pomyłek. Zaborcze, chciwe i dwulicowe, lecz nie dają tego po sobie poznać. Sprytnie podporządkowują sobie innych, nie przywiązując ich jednak do siebie. Uczuciowe, lecz z pewną dozą fałszywej niewinności.

Imieniny Alfredy

Alfreda imieniny obchodzi w następujące dni: 4 lipca, 19 lipca, 4 sierpnia, 14 sierpnia oraz 14 grudnia.

Znane imienniczki

  • Alfreda Markowska – polska Romni, która podczas II wojny światowej ocaliła ok. 50 dzieci romskich i żydowskich
  • Alfreda Walkowska – doktor nauk teologicznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *