Imię: Alicja – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Alicja? Kiedy są imieniny Alicji i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Alicja

Alicja – imię, którego etymologia nie jest do końca jasna. Niektórzy uważają, iż pochodzi ono od greckiego słowa alethia  ‘prawda’, które w średniowieczu zapisywane było jako alicia, ‘alitia’. Inni etymolodzy wskazują na to, iż to imię pochodzi od francuskiego słowa Aleis ‘ o szlachetnym usposobieniu’, a jeszcze inni uważają, że jest ono skróconą formą imienia Adelajda. Przede wszystkim, wielu osobom kojarzy się to imię z bajkową dziewczynką, która przeniosła się do czarodziejskiej krainy.

Na początku trzeba powiedzieć o tym, iż Alicja to silna kobieta, nie wzrusza się łatwo, trudno też na jej twarzy odnaleźć jakiekolwiek emocje, które skrzętnie ukrywa. Poza tym, jest osobą z klasą, co podkreśla swym strojem, zachowaniem i wypowiedziami. Warto też zwrócić uwagę na to, iż posiada dobre serce i nie jest w stanie wyrządzić drugiej osobie krzywdy. A, co najważniejsze nie jest typem chwalipięty, ponieważ nigdy nie mówi głośno o swoich planach czy marzeniach, tylko wytrwale dąży do ich realizacji, ale po cichu.

Oprócz tego, nie wdaje się w utarczki słowne ani nie szuka powodów do kłótni, jednakże gdy ktoś atakuje jej rodzinę, potrafi być bardzo waleczna. Nie ulega wątpliwości to, że Alicja jest wspaniałą przyjaciółką, można śmiało powierzyć jej każdy sekret, ponieważ nigdy nie zdradzi go nikomu. Należy powiedzieć po tym, iż nie lubi ona opowiadać o sobie, a w jej życiorysie raczej trudno jest się doszukać pikantnych zdarzeń. Nie zapominamy także o tym, że Alicja to urodzona romantyczka, która kocha świat, w szczególności otaczającą ją przyrodę.

Ponadto, jest raczej nieufną osobą, jeżeli chodzi o nowo poznane osoby, gdyż najczęściej posądza je o złe intencje lub uważa, że mają coś do ukrycia, w szczególności gdy są mało rozmowni i niechętnie odpowiadają na jej pytania, które nawiasem mówiąc, zwykle są bardzo osobiste. Alicja doskonale się też czuje w towarzystwie, dlatego doskonale się sprawdza w zawodzie, gdzie musi współpracować z ludźmi, zwłaszcza gdy może im pomagać. Z pewnością, na pierwszym miejscu w jej życiu zawsze jest rodzina, a nie praca i kariera zawodowa.

Imieniny Alicji

Imieniny Alicji są obchodzone najczęściej 21 czerwca, lecz Alicja może także obchodzić imieniny: 9 stycznia, 18 kwietnia oraz 11 listopada.

Znane imienniczki

  • Alicja Bachleda-Curuś – aktorka,
  • Alicja Resich-Modlińska – dziennikarka,
  • Alicja Grześkowiak – polityk,
  • Alicja Janosz – piosenkarka,
  • Alicja Cypryjska – królowa Cypru,
  • Alice Brady – amerykańska aktorka,
  • Alicja Majewska – polska piosenkarka,
  • Alice Sebold – amerykańska pisarka,
  • Alicja Szemplińska – polska piosenkarka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *