Imię: Amadeusz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Amadeusz? Kiedy są imieniny Amadeusza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Amadeusz

Amadeusz to imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słów: “amare” – “miłość” oraz “deus” – “Bóg”. Oznacza tyle co “ten, którego kocha Bóg” bądź “ten, który miłuje Boga”. Amadeusz jest mężczyzną skrytym żyjącym we własnym małym świecie. Ma własne zdanie, którego zaciekle broni. To człowiek bardzo szczery, który potrafi się dzielić z innymi i zawsze jest gotowy by nieść im pomoc. Potrafi się poświęcić dla innych.

Raczej nieufny i zamknięty w sobie. Stara się postępować uczciwie, ale czasem fałszywi przyjaciele uniemożliwiają mu to. Nie jest zbyt towarzyski, ale ma kilku prawdziwych przyjaciół, na których się nie zawiódł i nadal może im ufać. Amadeusz nie lubi mieszać się w konflikty i spory. Raczej przygląda się im z boku i spokojnie wkracza do akcji kiedy już wszystko praktycznie się klaruje.

Ich nieśmiałość jest ogromną przeszkodą. Czasem blokuje ich w taki sposób, że nawet nie mogą się odnaleźć w nowej pracy, przez co tracą szansę na awans i odniesienie sukcesu. Okazuje się że Amadeusz to człowiek, który nigdy sam nie wie czego dokładnie chce. Nie wytycza sobie w życiu celów i nic nie planuje, co nie jest do końca dobrym rozwiązaniem. Przez takie działania nigdy nic konkretnego nie osiąga. Nie jest zdecydowany i nigdy nie postawi na swoim. Często panikuje i wycofuje się z tego co teoretycznie zaplanował. Do wszystkiego podchodzi z dystansem, bo boi się porażek, które go paraliżują.

Przyszłość wiąże z zawodem psychologa, lekarza lub filozofa. Wykazuje też duże zainteresowanie sztuką i muzyką. Często dają się złapać w pułapkę, w którą wprowadza ich mylna intuicja. Są bardzo inteligentni i mają dobrą pamięć. Niestety nie mają podzielnej uwagi i nie mogą się skupić na robieniu dwóch rzeczy na raz. Wtedy wybijają się z rytmu i ani jednej ani drugiej rzeczy nie potrafią doprowadzić do końca.

Imieniny Amadeusza

Imieniny Amadeusza są obchodzone najczęściej 30 marca, lecz Amadeusz może także obchodzić imieniny: 10 sierpnia, 27 sierpnia, 12 września oraz 27 września.

Znani imiennicy

  • Amadeo Avogadro – włoski fizyk, jeden z najważniejszych na przestrzeni wieków naukowców rozwijających atomistyczną teorię budowy materii.
  • Amédée Borrel – francuski biolog i wirusolog
  • Wiktor Amadeusz II – władca z dynastii sabaudzkiej
  • Wolfgang Amadeusz Mozart – austriacki kompozytor i muzyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *