Imię: Anastazja – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Anastazja? Kiedy są imieniny Anastazji i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Anastazja

Anastazja – żeński odpowiednik imienia Anastazy. Imię to pochodzi z języka greckiego – od słowa anastasis i oznacza „zmartwychwstała, wskrzeszona”.

Kobiety o tym imieniu mają zazwyczaj usposobienie choleryczne, bywają porywcze, gwałtowne i kapryśne. Ich nierówne zachowanie sprawia, iż życie z nimi nie należy do łatwych. Bywają bardzo niespokojne i cechują je zmienne nastroje – euforyczna radość szybko potrafi zamienić się w depresyjny smutek. Są introwertyczkami, bardzo ważne jest dla nich samodoskonalenie się, rozwijanie własnej inteligencji, zdobywanie wiedzy. Bardzo energiczne, łatwo wybuchają i łatwo wyprowadzić je z równowagi. Sprawiają wrażenie, iż są pewne siebie, ale to tylko pozór – naprawdę są wrażliwymi, słabymi psychicznie osobami.

Anastazje wyróżniają się przede wszystkim żywymi, zmiennymi reakcjami. Reagują zazwyczaj przesadnie, z byle powodu i bardzo trudno je uspokoić. Często grają na uczuciach, manipulują innymi osobami przy pomocy swych gwałtownych i zmiennych reakcji. Również w miłości bywają niestabilne i zaborcze – jednego dnia okazują wylewnie miłość, następnego zniechęcają się, obojętnieją lub wpadają w depresyjny nastrój. Potrzebują do życia przyjaciół, ale często ich zmieniają. Idealne dla nich zawody to te, które wymagają dynamizmu, ruchliwości, zmian otoczenia – jak zawód dziennikarki, stewardesy, przedstawicielki handlowej. Przy nich na pewno nigdy nie będziemy się nudzić. Anastazja cechuje się niezwykłą intuicją i wdziękiem, znakomicie potrafi uwodzić.

Imieniny Anastazji

Imieniny Anastazji są obchodzone najczęściej 15 kwietnia i 11 listopada. Anastazja może obchodzić imieniny także: 27 lutego, 17 sierpnia, 28 października oraz 25 grudnia.

Znane imienniczki

  • Anastazja Nikołajewna Romanowa – księżna, najmłodsza córka ostatniego cara Rosji, Mikołaja II;
  • Nastassja Kinski – niemiecka aktorka filmowa;
  • Anastazsija Kuźmina – biatlonistka, mistrzyni olimpijska;
  • Anastazja Pawluczenkowa – rosyjska tenisistka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *