Imię: Andrea – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Andrea? Kiedy są imieniny Andrei i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Andrea

Andrea – imię obcego pochodzenia, stanowi ono żeński odpowiednik imienia Andrzej. W Polsce znane było już w dobie średniowiecza, ale w formie spolszczonej – Andrzeja lub Ondrzeja i w tej epoce było bardzo modne. Największą popularnością cieszy się w Ameryce Północnej, Australii, a także w sąsiednich Czechach, natomiast u nas obecnie nadawane jest sporadycznie. A, co ciekawe we Włoszech Andrea jest imieniem męskim, odpowiednikiem polskiego Andrzeja. Przykładowo możemy tu przywołać postać skoczka narciarskiego – Andrea Morassi’ego.

Na początku należy powiedzieć o tym, iż Andrea jest typem marzycielki, która uwielbia przebywać w swym wymyślonym świecie, w którym wszyscy ją kochają i podziwiają. Wynika to z faktu, iż ma problemy z samoakceptacją, gdyż uważa, że wszystkie koleżanki są od niej ładniejsze i mądrzejsze. Oczywiście, jej pogląd jest zazwyczaj bezpodstawny, gdyż przeważnie jest  kobietą o nieprzeciętnej urodzie i ogromnym intelekcie.

Warto podkreślić to, że lubi podróżować, gdyż fascynuje ją to co nieznane. Otóż, w podróż najchętniej zabiera ze sobą przyjaciółkę, z którą może dzielić swoje pasje i zwierzać się jej z wszystkiego. Ponadto, wierzy w pokrewieństwo dusz, dlatego czeka na swojego księcia z bajki, który będzie ją kochał nad życie. Niestety, zbyt często idealizuje obraz swego ukochanego i nie dostrzega wartościowych mężczyzn, którzy starają się o jej względy. Kolejnym jej hobby są książki, zwłaszcza romanse, w których jest mowa o pięknej miłości, która się zdarza tylko raz w życiu. Poza tym, posiada kłopoty z wykonywaniem prozaicznych czynności, gdyż nie potrafi się skupić na tym co rzeczywiste, ponieważ ciągle buja w obłokach. Oprócz tego, kocha zwierzęta, które często zastępują jej przyjaciół.

Imieniny Andrei

Andrea imieniny obchodzi dnia 30 kwietnia.

Znane imienniczki

  • Andrea Corr – irlandzka piosenkarka zespołu The Cors,
  • Andrea Pollack – niemiecka pływaczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *