Imię: Angelika – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Angelika? Kiedy są imieniny Angeliki i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Angelika

Angelika – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od łacińskiego słowa oznaczającego „anioł, posłaniec”. Angelika może mieć też inne znaczenie. Tłumacząc to imię w języku greckim, oznacza ono „neurotyczna, psychotyczna„. Te dwie formy znaczenia imienia Angelika są powszechnie uznawane. Od niedawna imię to jest u nas spolszczane i występuje w formie Andżelika.

Kobiety o imieniu Andżelika cechują się zmiennym i bardzo zróżnicowanym charakterem. Będą łączyć w sobie kontrastujące, sprzeczne cechy. Zazwyczaj są życzliwymi, miłymi osobami, ceniącymi harmonię, spokój i ład i wprowadzającymi te wartości w swoje życie. Bywają przy tym Angeliki bardzo niestałe i zmienne. Nie mają silnego, stabilnego charakteru, ciągle zmieniają zdanie, poglądy i zainteresowania. Brakuje im silnej woli, determinacji i uporu w dążeniu do realizacji postawionych sobie celów. Z tego powodu też łatwo ulegają wpływom innych ludzi i pozwalają sobą kierować. Kobiety o tym imieniu kierują się zazwyczaj sercem, emocjami, a nie rozsądkiem. Posiadają one mnóstwo subtelności i wdzięku.

Angelika często ma duszą artystyczną i przejawia nierzadko talenty artystyczne. Kobiety te interesują się sztuką, lubią otaczać się pięknem, dziełami sztuki i luksusem. Wybierają często artystyczne zawody, sprawdzają się świetnie w zawodzie architekta. W miłości często zmieniają partnerów, aż znajdą tego, który da im prawdziwe szczęście. Jest także Angelika bardzo towarzyską osobą – lubi kontakty z innymi, zawsze uśmiechnięta, życzliwa i chętna od pomocy. Bardzo wrażliwa, przeżywa mocno wszelkie troski, niepowodzenia i krzywdy, ale wrażliwa jest także na krzywdę i nieszczęścia innych ludzi.

Imieniny Angeliki

Imieniny Angeliki najczęściej są obchodzone 26 maja i  6 grudnia. Angelika może także obchodzić imieniny: 4 stycznia, 27 stycznia, 11 marca, 14 lipca i 17 sierpnia. 

Znane imienniczki

  • Andżelika Borys – działaczka polonijna na Białorusi;
  • Andżelika Piechowiak – polska aktorka;
  • Angelica Rivera – meksykańska aktorka i piosenkarka;
  • Angelina Jolie – amerykańska aktorka;
  • Angelika Kauffmann – szwajcarska malarka i portrecistka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *