Imię: Angelina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Angelina? Kiedy są imieniny Angeliny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Angelina

Angelina – imię pochodzenia włoskiego, stanowi formę skróconą imienia Angela, oznaczającego ‘anielską posłanniczkę’. W Polsce pojawiło się dopiero w latach 70. ubiegło stulecia i od tamtego czasu cieszy się wielkim zainteresowaniem. Ponadto, w kalendarzu odnajdziemy także jego spolszczoną wersję – Andżelina.

Nie ulega wątpliwości to, iż Angelina jest kobietą o artystycznym usposobieniu, cechuje się ogromną wrażliwością i kocha się w sztuce. Poza tym, jest niezwykle pomysłowa, ciągle musi być w działaniu, gdyż nie znosi bierności. Niestety, przeważnie najpierw coś robi, później myśli, swoje decyzje podejmuje spontanicznie, dlatego najczęściej musi ponosić przykre konsekwencje swoich nietrafionych wyborów. Oprócz tego, nie lubi żadnych ograniczeń, w związku z czym ciężko jest przychodzi życie zgodnie z kodeksem.

Oczywiście, kobieta o tym imieniu podąża swoimi ścieżkami, nie zwraca uwagi na to, co inni mówią na jej temat. Kocha otaczający ją świat i ludzi, których nigdy nie ocenia po wyglądzie. Z, pewnością, rzeczy materialne nie mają dla niej żadnej wartości, dlatego nie zależy jej na posiadaniu ładnego domu, nowoczesnego samochodu czy markowych ubrań. Trzeba podkreślić to, że uwielbia słuchać muzyki, zwłaszcza poważnej, gdyż ją uspokaja. Ponadto, chętnie oddaje się lekturze dobrych książek, które pochłania w ogromnych ilościach. Bywa, iż próbuje swych sił w malarstwie, ale rzadko chwali się efektami swej pracy. Poza tym, kiedy ktoś wyrządzi jej krzywdę, zamyka się w sobie, gdyż nie ma w zwyczaju opowiadać o swych troskach nikomu. Uwielbia też sport, w szczególności wędrówki górskie, jazdę na rowerze oraz pływanie i w tych dyscyplinach sportowych niejednokrotnie odnosi duże sukcesy.

Imieniny Angeliny

Angelina imieniny obchodzi: 29 kwietnia oraz 14 lipca.

Znane imienniczki

  • Angelina Grun – niemiecka siatkarka,
  • Angelina Jolie – amerykańska aktorka,
  • Angelina Grimie – amerykańska abolicjonistka i sufrażystka,
  • Angelina Johnson – bohatera cyklu książek o Harrym Porterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *