Imię: Anita – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Anita? Kiedy są imieniny Anity i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Anita

Anita to imię pochodzenia hebrajskiego. Oznacza “ciesząca się łaską bożą”. Mówi się, że imię to pochodzi także od hiszpańskiego zdrobnienia imion Anna lub Juanita.

Anita to kobieta o silnym charakterze. Potrafi zapanować nad sobą i nad całą sytuacją. Nie jest porywcza i zna umiar. Nawiązuje łatwo kontakty ponieważ jest bardzo miła i uprzejma. Ceni sobie dobre maniery i zasady wpojone jej przez rodziców. Według nich stara się postępować przez całe życie.
Uwielbia kiedy wszystko rozgrywa się po jej myśli i nie lubi kiedy spotyka ją porażka i rozczarowanie. Te sytuacje hamują jej działania i nie pozwalają się dalej rozwijać według wytyczonego sobie planu.

Często działa w pojedynkę, bo nikomu nie lubi zdradzać swoich planów. Dlatego też nie nawiązuje dobrego kontaktu z innymi i ciężko jej znaleźć przyjaciół. Nie lubi się poświęcać dla nikogo. Raczej nie marzy jej się dom, w którym ona będzie odgrywała rolę troskliwej mamy poświęcającej całą swoją karierę na rzecz wychowania dzieci.

Zachowuje się jak dama i nie lubi chamstwa oraz wulgarnego zachowania. Niestety Anity są bardzo egoistyczne i myślą tylko o własnym szczęściu oraz spełnieniu zawodowym. Najlepszym dla niej zawodem byłby zawód handlowca lub przemysłowca. Anita jest tylko z pozoru miła i dlatego wszyscy początkowo dają się jej zwieść. Jednak po głębszym poznaniu przekonują się, że jest fałszywa i niegodna ich zaufania. Jest to także kobieta trudna o zbuntowanej osobowości, która lubi namieszać i zagmatwać każdą sprawę. Przez swoją łatwowierność często wpada w tarapaty.

Imieniny Anity

Imieniny Anity są obchodzone najczęściej dnia 17 sierpnia, lecz Anita może także obchodzić imieniny 24 sierpnia oraz 6 listopada.

Znane imienniczki

  • Anita Błochowiak – polska polityk
  • Anita Dymszówna – polska aktorka
  • Anita Kwiatkowska – polska siatkarka
  • Anita Lipnicka – polska wokalistka
  • Anita Werner – polska dziennikarka
  • Anita Włodarczyk – polska lekkoatletka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *