Imię: Apolinaria – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Apolinaria? Kiedy są imieniny Apolinarii i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Apolinaria

Jest to imię mające greckie pochodzenie. Wywodzi się od męskiego imienia Apolinary, które z kolei wzięło się od przydomka greckiego Boga – Apollona. Apolinaria obchodzi imieniny tylko raz w roku, 23 lipca. Jest to imię oryginalne, bardzo mało popularne w szczególności w Polsce.

W dosłownym tłumaczeniu Apolinaria to kobieta należąca do Apolla (podobnie jak Apolonia). Dziewczyna nosząca takie imię jest osobą szlachetną, z natury dobrą, nie ma skłonności do czynienia złego. Szczera i otwarta, brzydzi się kłamstwem, ni znosi pomówień i oszczerstw.  Filantropka, rzadko flegmatyczka.

Apolinaria jest kobietą pełną życia, osobą sympatyczną i temperamentną. Nie wie co to nuda, lubi podróże i nowe wyzwania. Odkrywanie nieznanego to jej życiowa pasja. Samodzielna, gardzi krytyką, nie znosi kiedy ktoś podejmuje za nią jakiekolwiek decyzje. Uwielbia być chwalona, wywyższana.

Jest dobrą matką – dba o dzieci, zapewnia im nie tylko dobra doczesne, ale także dba o to, by zdobyły właściwy zawód, były szczęśliwe i kochane. Apolinaria sprawdzi się w roli szefowej, kierowniczki, zarządzającej. Może też być podróżniczką bądź pisarką.

Apolinaria to inaczej Apolla, Apollina, Apollona, Apolina, Pola, Polka, Apolka.

Imieniny Apolinarii

Imieniny Apolinarii są obchodzone najczęściej dnia 23 lipca, lecz Apolinaria może także obchodzić imieniny 21 sierpnia.

Znane imienniczki

  • Apollinaria Prokofyevna Suslova – rosyjska pisarka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *