Imię: Apolinary – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Apolinary? Kiedy są imieniny Apolinarego i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Apolinary

Apolinary – imię pochodzenia łacińskiego. Powstało od imienia rzymskiego boga miłości, sztuki i urody Apollina. Inna teoria głosi iż imię może pochodzić od greckiego słowa apollymi (“zabić, zniszczyć”). Pasjonuje się niemalże wszystkim, co związane jest z życiem. Bardzo aktywna osoba o niezbalansowanym charakterze. Raz wybuchowy, a raz potulny jak baranek. Jest idealistą marzącym o dokonaniu wielkich czynów. Apolinary to ekstrawertyk, otwarty na wszelkie możliwości jakie daje mu życie. Skłonny do refleksji nad ważnymi kwestiami egzystencjalnymi. Nie ulega wpływom gdyż ma własne niepodważalne zdanie. Od bliskich potrzebują zrozumienia chociaż na ogół wydawać by się mogło że są zamknięci w sobie i nie tak łatwo wywnioskować co myślą lub co im dolega. Są nadpobudliwi, ponadprzeciętnie inteligentni, obdarzeni pamięcią syntetyczną.Bardzo wolno się irytują a także denerwują, przy czym zawsze potrafią nad sobą panować.

Pilnują swoich obowiązków, mają zmysł rodzinny dlatego też są doskonałymi ojcami. Zawsze znajdują świetnych przyjaciół, którzy są im wierni. Apolinarego można bardzo łatwo przekonać do zmiany poglądów. Człowiek ten bardzo przeżywa porażki, ale nigdy nie poddaje się do końca. Ich powołaniem jest zawód lekarza. Co ważne narzucają sobie stosowną dyscyplinę, która jest wymagana w zawodzie chirurga, badacza czy nauczyciela. Obdarzeni niezwykłą intuicją oraz wyczuciem psychologicznym. Swój sukces zawodowy zawdzięczają nieustannej, ciężkiej pracy i wytrwałości w tym co robią. Ich szczęśliwą liczbą jest 3, kamieniem turmalin a szczęśliwym kolorem pomarańczowy.

Imieniny Apolinarego

Imieniny Apolinarego są obchodzone najczęściej 23 sierpnia i 5 października. Apolinary może obchodzić imieniny także: 8 stycznia, 8 kwietnia, 23 lipca, 21 sierpnia, 2 września oraz 13 września.

Znani imiennicy

  • Apolinary z Rawenny – święty katolicki, prawosławny i ormiański, pierwszy biskup Rawenny
  • Apolinary Kurowski – pułkownik powstania styczniowego
  • Apolinary Szeluto – polski kompozytor, pianista i adwokat
  • Apolinary Wasniecow – rosyjski malarz, historyk sztuki
  • Guillaume Apollinaire, Wilhelm Apolinary Kostrowicki – francuski poeta polskiego pochodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *