Jakie jest znaczenie imienia Ariel? Kiedy są imieniny Ariela i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.
Znaczenie imienia Ariel
Ariel – imię męskie pochodzenia biblijnego. Wywodzi się od hebrajskich słów oznaczających: „lew Boga” albo „ogień Boga”. Co ciekawe, w Starym Testamencie określenie Ariel używane było jako alternatywna nazwa miasta Jerozolima. Żeńska forma imienia to Ariela. Ariel obchodzi imieniny 16 listopada i 1 października.
Mężczyźni o imieniu Ariel są pewni siebie i bardzo śmiali. Ani nowi ludzie, ani nowe otoczenie, ani nowe zadania i wyzwania nie są im straszne – z dynamizmem, energią i pewnością, że wszystko im się uda, przystępują do wszelkich nowych obowiązków i nowych znajomości. Zawsze ma swoje zdanie na określony temat i prawie nigdy go nie zmienia, gdyż uważa, że jest ono słuszne. Trzyma się mocno swoich poglądów i niezmiernie trudno wpłynąć na nich, by zmienili swój punkt widzenia. Stąd wszelkie relacje z nimi, wszystkie dyskusje, gdzie ścierają się przeciwstawne racje, są trudne w obecności Ariela.
Gdy nie przyznaje się mu racji, gdy próbuje się obalić jego poglądy i spostrzeżenia, łatwo wpada w złość, staje się drażliwy i nieopanowany. W takich sytuacjach, gdy próbuje się zachwiać jego pewność siebie, będzie reagował zbyt emocjonalnie i wciąż upierał się będzie przy swoim zdaniu. Stara się jednak zawsze popierać swoje racje logicznymi, racjonalnymi argumentami, jeśli chcemy więc przekonać go do czegoś, najlepiej stosować właśnie logiczną, rozsądną argumentacją. Bardzo lubi spędzać beztrosko czas w dobrym towarzystwie, będzie wówczas chciał być na pierwszym planie i grać pierwsze skrzypce. Lubi żartować i płatać innym figle.
Imieniny Ariela
Ariel imieniny obchodzi: 1 października oraz 16 listopada.
Znani imienicy
- Ariel Szaron – właściwie Ariel Scheinerman, pseudonim Arik, izraelski polityk i dowódca wojskowy, premier Izraela w latach 2001 – 2006;
- Ariel Kadynsky – współczesny malarz amerykańskiego pochodzenia;
- Ariel Borysiuk – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika.