Imię: Ariusz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Ariusz? Kiedy są imieniny Ariusza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Ariusz

Ariusz – imię pochodzenia greckiego, wywodzi się od Ar-ios lub Arios, które w języku łacińskim występuje pod formą Arius. Prawdopodobnie jest ono przymiotnikiem powstałym od imienia greckiego boga wojny Aresa, ale też niektórzy etymolodzy wskazują na to, że może to być nawa etniczna od azjatyckiej prowincji Ar(e)ia zamieszkiwanej przez Ariów. Obecnie, to imię jest bardzo rzadko nadawane w naszym kraju, a nawet niezwykle często jest mylone z imieniem Dariusz lub Mariusz.

Mężczyzna o imieniu Ariusz jest bardzo zdecydowany, pewny siebie i zdeterminowany, by odnieść sukces, dlatego czasami dąży do celu po trupach. Jednak nie można powiedzieć, iż jest on zepsutym człowiekiem, gdyż zawsze stara się naprawić wyrządzone komuś krzywdy. Nie ulega wątpliwości to, iż jego największą zaletą jest odwaga, dzięki której potrafi osiągnąć wiele w życiu.

Z pewnością, Ariusz posiada zdolności przywódcze, w związku z tym świetnie odnajduje się na kierowniczych stanowiskach, gdyż jak nikt inny potrafi zarządzać zespołem, dla którego jest autorytetem. Oprócz tego, jest ciekawy świata, dlatego często podróżuje, uwielbia czytać książki, które są jedną z jego największych pasji. Wyróżnia się nienagannymi manierami oraz dużą inteligencją. Oczywiście, zdarza się mu być też niemiłym, a nawet złośliwym wobec ludzi, którzy irytują go swoją niewiedzą na dany temat, gdyż według niego każdy powinien być obyty w wielu dziedzinach i potrafić się wypowiedzieć na różne kwestie. Nie ulega wątpliwości to, że jest oddany rodzinie, której poświęca cały swój wolny czas.

Imieniny Ariusza

Ariusz imieniny obchodzi: 19 stycznia, 4 lutego, 29 lutego, 3 kwietnia, 7 kwietnia, 26 maja, 25 lipca, 22 sierpnia, 29 września, 19 grudnia oraz 31 grudnia

Znane osoby o imieniu Ariusz

  • Ariusz – słynny herezjarcha z okresu sporów chrystologicznych, patron Braci Polskich,
  • Ariusz – biskup Petry, uczestnik synodu w Serdyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *