Imię: Arleta – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Arleta? Kiedy są imieniny Arlety i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Arleta

Arleta – a także Arletta, imię żeńskie, które wedle hipotezy powstało jako zdrobnienie germańskiego imienia Carletta (Karletta), które jest z kolei żeńskim odpowiednikiem imienia Karol.

Kobiety o imieniu Arleta są wesołymi, beztroskimi kobietami, lubiącymi radosne, pozbawione trosk życie. Zawsze pogodne, zawsze roześmiane, niosą ze sobą optymizm, dobry humor i wybuchową radość. W ich towarzystwie z pewnością nie będziemy się nudzić ani nie będziemy musieli myśleć o zmartwieniach i problemach. Arleta chciałaby przejść przez życie bez trosk i poczucia odpowiedzialności. Będzie jak ognia unikała trudnej, wymagającej napięcia pracy, poważnych, odpowiedzialnych zadań, konieczności nadmiernego trudu i wysiłku. Zamiast doskonalenia się, rozwijania swojej wiedzy i umiejętności Arleta zostanie przy mało wymagającej pracy, a woli oddać się zabawie, towarzyskim spotkaniom i rozwijaniu swoich zainteresowań. Kobiety te nie lubią nudy, spokojnego życia, monotonii, zawsze będą starały się urozmaicić swoje życie, poznać nowych ludzi, zaznać nowych przyjemności. Bardzo dynamiczna i aktywna, wszędzie jej pełno.

Arleta najlepiej czuje się w zawodach, które wymagają częstych i różnorodnych kontaktów z ludźmi, nieustannych zmian i pogodnego nastawienia. Świetnie czują się w roli dziennikarek, stewardess, specjalistek od public relation. Nie są dla nich żadnym problemem częste podróże, zmiany miejsca zamieszkania, nowe kontakty. Pod tą dużą aktywnością i beztroską jest Arleta wrażliwą, niepewną siebie, szukającą oparcia kobietą. Bardzo pragnie miłości, czułości i silnego męskiego ramienia, ale często nieświadomie zraża do siebie mężczyzn. Boi się brutalności, chamstwa, przemocy i w ciężkich warunkach gaśnie jej beztroska, optymizm i dynamizm. Kocha muzykę, taniec, śpiew i odpoczynek na łonie naury.

Imieniny Arlety

Arleta imieniny obchodzi 3 stycznia, 13 lutego oraz 11 kwietnia.

Znane imienniczki

  • Arleta Jeziorska – aktorka o korzeniach polskich i meksykańskich, występuje głównie w telenowelach;
  • Arlette Laguiller – francuska polityk, która działa na rzecz trockistowskiej Walki Robotniczej, posłanka do Parlamentu Europejskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *