Imię: Arnold – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Arnold? Kiedy są imieniny Arnolda i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Arnold

Arnold – imię pochodzenia starogermańskiego, wywodzi się od słów arn ‘orzeł’ i waltan ‘panować’, w związku z czym można sądzić, iż Arnold to mężczyzna ‘panujący nad wszystkimi niczym orzeł’. W Polsce jest znane już od XII wieku, ale największym zainteresowaniem cieszyło się w wieku XX, zwłaszcza na Śląsku. Współcześnie jest nadawane bardzo rzadko.

Mężczyzna o imieniu Arnold ceni sobie luksus, lubi to, co najlepsze w związku z czym przywiązuje ogromną wagę do markowych ubrań, drogich gadżetów elektronicznych i szybkich samochodów. Poza tym, preferuje wykwintne dania oraz śmiało można go uznać za znawcę dobrej kuchni. Oprócz tego, uwielbia dyskutować z osobami na wysokim poziomie. Natomiast swój wybuchowy charakter rewelacyjnie maskuje za pomocą dobrych manier, za które jest ceniony w szczególności przez płeć piękną. Niestety, owa gwałtowność to jego największa wada, w związku z czym osoby, które dobrze go znają, starają się go nie wyprowadzać z równowagi, bowiem może się to skończyć różnie.

Poza tym, jest bardzo przywiązany do rodziny, niechętnie się z nią rozstaje. Ponadto, w ciągu dnia bardzo często kontaktuje się telefonicznie z wybranką swego serca, co nieraz jest dla niej bardzo uciążliwe. Nie ulega wątpliwości, że Arnold to typ kolekcjonera, ubóstwia zbierać różne przedmioty, a także być otoczony gronem przyjaciół. Trzeba również powiedzieć o tym, iż kocha mieć wszystko na własność, dlatego bardzo często używa słowa „moje”. A, co najgorsze wszystko to, co należy do niego, musi być najlepsze, co nierzadko irytuje jego najbliższych.

Warto również wspomnieć o tym, że Arnold jest pasjonatem ekstremalnych sportów. Spędza on wakacje w nietypowych zakątkach oraz gustuje w oryginalnych zestawieniach kolorystycznych. Z pewnością, jest pewny siebie, niesamowicie zaradny, lubi dowodzić i obca jest mu skromność.

Imieniny Arnolda

Imieniny Arnolda są obchodzone najczęściej: 15 stycznia i 9 października. Arnold może obchodzić imieniny także: 19 lutego oraz 18 lipca.

Znani imiennicy

  • Arnold Schwarzenegger – znany aktor, który zasłynął z roli w filmie „Terminator”, obecny gubernator Kalifornii,
  • Arnold Winkelried – szwajcarski bohater narodowy, który żył w dobie średniowiecza,
  • Arnold Szyfman – znany reżyser polski, a także twórca dramatów, był dyrektorem teatrów,
  • Arnold Zweig – pisarz pochodzenia niemieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *