Imię: Aron – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Aron? Kiedy są imieniny Arona i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Aron

Aron (Aaron) – imię męskie pochodzenia hebrajskiego. Uważa się także, że może to być imię pochodzenia egipskiego. Może oznaczać “oświeconywywyższony”. Jest to biblijne imię, które nosił starszy brat i pomocnik Mojżesza i Miriam. W wersji arabskiej: Harun, Haroun. Wywodzi się od hebrajskiego Aharon, które było złożone z 2 członów: ahr – szczyt oraz on – drzewo dębowe, rdzeń drzewa. Istnieją też inne tłumaczenia tego imienia np. wywyższony, proroczy, oświecony. Znajomi i rodzina często zwracają się do Arona używając zdrobnień takich jak: Aronek, Arek. Jest to osoba zrównoważona i stanowcza. Jeżeli coś sobie postanowi nigdy nie zmieni zdania.

Wybiega daleko w przyszłość i nie jest stuprocentowym realistą. Swoje plany systematycznie realizuje i nie pozwala sobie na ich zaniedbanie. Ma dobrze rozwiniętą intuicję, która zwykle okazuje się być trafna. Interesuje się wieloma rzeczami i jest im wierny. Jego hobby trwa przez długie lata i jeśli tylko ma okazję nieustannie je rozwija. Jego szczęśliwą cyfrą jest 6. Cyfra w starożytnej numerologii oznaczała harmonię, równowagę i stabilne życie. Cyfra ta jest również patronką przyrody i cyklu życia.

Aron jest osobą, która umie zachować zimną krew i stara się widzieć wszystko przez różowe okulary. Ceni sobie spokój, osiadły tryb życia, domowe ciepło, życie rodzinne, liczne potomstwo a także życie z drugą połową aż do śmierci. Lubi wykonywać wszelkie prace związane z przyrodą ogrodnictwem, leczeniem i uzdrawianiem. Niestety jest ot osoba, która łatwo się poddaje i nie walczy o to czego tak na prawdę pragnie i chce.

Imieniny Arona

Aron Imieniny obchodzi 2 kwietnia, 13 maja, 1 lipca i 9 października. Ich świętym patronem jest św. Aron, szczęśliwa liczba to 3 a szczęśliwy kamień to szafir.

Znane osoby o imieniu Aaron, Aron:

  • Aaron ben Elijah Karaita – znany przedstawiciel filozofii karaickiej
  • św. Aaron, męczennik (III wiek)
  • Aaron – biskup krakowski 1046-1059
  • Aaron – opat klasztoru Sankt Martin w Kolonii
  • Aaron – herb
  • Aaron – hebrajskie imię męskie
  • Aaron – postać biblijna

Osoby o nazwisku Aaron:

  • Thomas Dean Aaron – amerykański golfista
  • Petru Aaron – biskup unicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *