Imię: Artur – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Artur? Kiedy są imieniny Artura i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Artur

Artur to celtyckie imię męskie. Składa się z dwóch wyrazów: ‘Art’ znaczącego „niedźwiedź” i ‘ur’ oznaczającego „młody, piękny, kwitnący”.

Artur to osoba żyjąca w zgodzie z naturą. Kocha przyrodę i jeśli tylko posiada zdolności artystyczne, potrafi z niej czerpać swoje natchnienie. Najlepsze dla niego pory roku to jesień i zima. W gorącym letnim słońcu nie jest do końca sobą.

Nie jest osobą zanadto rozmowną. Cechuje go pewnego rodzaju powściągliwość i nieśmiałość. Najlepiej czuje się w domu, w którym ma swój własny nieco przyciemniony i zaciszny kąt.

Bardzo tajemniczy. Czasami sprawia wrażenie, jakby chciał zatrzeć za sobą wszystkie ślady. Ma jednak swój własny krąg zaufanych przyjaciół, którzy znają wszystkie jego tajemnice.

Zazwyczaj kolekcjonuje rzeczy rzadkie. Jego zainteresowania również dotyczą zagadnień niecodziennych i nietypowych.

Niestety ambicja i pracowitość z pewnością nie należy do jego mocnych stron. Woli bowiem nadzorować pracę innych, niż samemu wziąć się do pracy. Dąży do spokojnego i wygodnego życia.

Typowy introwertyk, który często zamyka się w sobie. Nie jest odporny na trudy i przeciwności losu. Porażki szybko go załamują i zniechęcają do dalszego działania. Bywa pedantyczny.

Posiada nad wyraz dobrze rozwiniętą intuicję. Cechuje go również niebywała inteligencja, bujna wyobraźnia i bardzo dobra pamięć.

Imieniny Artura

Imieniny Artura są obchodzone najczęściej 6 października i 11 grudnia. Artur może obchodzić imieniny także 15 listopada.

Znane osoby o imieniu Artur

  • Artur Żmijewski – polski aktor
  • Artur Szpilka – polski bokser
  • Artur Boruc – polski piłkarz
  • Artur Andrus – dziennikarz, artysta kabaretowy
  • Artur Rybicki – trener triahlonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *