Imię: Atanazja – znaczenie imienia, imieniny

Jakie jest znaczenie imienia Atanazja? Kiedy są imieniny Atanazji? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Atanazja

Atanazja – jest to imię posiadające rodowód grecki, będące żeńską formą imienia Atanazy. Obydwa wywodzą się od słowa „Athanásios”, które tłumaczy się jako „nieśmiertelny”. Patronką imienia jest święta Atanazja, żyjąca w IX wieku. Początkowo wiodła ona życie anachoretki, później została ksienią żeńskiego klasztoru na wyspie Egei. Stała się słynna z powodu licznych heroicznych czynów.
Imię Atanazja występuje w Polsce niezmiernie rzadko.

Kobieta nosząca to imię jest pełna wiary w siebie, ma zaufanie do własnych możliwości i przekonanie, że w życiu dopisuje jej szczęście. Dzięki temu przyciąga to szczęście z zewnątrz. Bardzo często jest wszechstronnie utalentowana, szczególnie lingwistycznie – ma dar łatwego wypowiadania się, dobrej wymowy, a także przekonywania innych.

Atanazja ma skłonność do popisów i przechwałek, jednak szybko jest jej to darowane. Czasem jej popularność i powodzenie jest nieco na wyrost. Na innych działa ożywczo i pobudzająco, jest więc dobrym przyjacielem, wspólnikiem, a także partnerem w miłości. Pragnie być na widoku, więc często wybiera zawody związane z reklamą i środkami masowego przekazu. Lubi być w miejscach, gdzie dzieje się coś ważnego.

Formy obcojęzyczne: Athanasia (ogólnie przyjęta forma), Atanazija (chorw., serb., słoweń.), Atanázie (czes.), Athanasie (fr.), Atanasja (mac.), Afanasija (ros.).

Imieniny Atanazji

Atanazja imieniny obchodzi 14 sierpnia oraz 9 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *