Imię: Augustyn – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Augustyn? Kiedy są imieniny Augustyna i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Augustyn

Augustyn – imię męskie; pochodzi od łacińskiego słowa ‚Augustinus’. Jego żeńskim odpowiednikiem jest „Augustyna”.

Augustyn to typowy flegmatyk. Praca raczej nie pali mu się w rękach. Najchętniej spędzałby czas gdzieś z dala od cywilizacji na łonie natury, z niecierpliwością oczekując końca dnia. Lubi otaczać się ludźmi, lecz tylko po to, aby nie czuć się do końca samotnym.

Miłość jest dla niego wartością priorytetową. W inteligentny jednak sposób łączy swoje uczucia z łakomstwem i wrodzonym lenistwem.
Z reguły spokojny i opanowany, lecz tak naprawdę to tylko pozory. Jego talent i wybujała wyobraźnia potrafią dać o sobie znać w bardzo zdumiewający sposób, w najmniej oczekiwanym momencie. Doskonale zdaje sobie sprawę, że jego lenistwo nie przynosi nic dobrego, lecz wychodzi z założenia, że nadmiar pracy szkodzi jeszcze bardziej.

Cechuje go nadzwyczaj dobrze rozwinięta intuicja i zdolność analitycznego myślenia. Lubi zanadto skupiać sią na szczegółach, lecz robi to tylko po to, aby zwrócić uwagę innych. Nie znosi ingerowania w cudze sprawy.

Kocha i pragnie być kochany. Wymaga od innych okazywania uczuć. Uwielbia dzieci i zwierzęta, lecz tylko wtedy, gdy nadmiernie się mu nie naprzykrzają. Przyjaźń ma dla niego ogromną wartość.

Imieniny Augustyna

Imieniny Augustyna są obchodzone najczęściej: 29 kwietnia, 28 maja i 28 sierpnia. Augustyn może obchodzić imieniny także: 28 stycznia, 19 maja, 27 maja, 9 lipca, 24 lipca, 3 sierpnia oraz 9 września.

Znani imiennicy

  • Św. Augustyn z Hippony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *