Imię: Augustyna – znaczenie imienia, imieniny

Jakie jest znaczenie imienia Augustyna? Kiedy są imieniny Augustyny? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Augustyna

Augustyna to żeńskie imię pochodzące od łacińskiego słowa ‘Augustinus’, oznaczającego „należąca do Augusta”.

Osoby o tym imieniu są niezwykle żywiołowe, energiczne i spontaniczne. Żyją w ciągłym pośpiechu i takie też tempo od najmłodszych lat narzucają rodzinie i bliskim. Zapał i zaradność to ich główne zalety. W mgnieniu oka potrafią rozwiązać nawet najbardziej trudną i skomplikowaną sytuację. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

Wyznają zasadę „co w sercu, to na języku”. Chcą przeżyć jak najwięcej, nie cofają się przed niczym. Lubią „wylewać” przed innymi swoje troski i żale. Muszą zostać wysłuchane, w przeciwnym wypadku ich uczucia zostaną dogłębnie zranione.

Są doskonałymi aktorkami. Niezwykle przekonująco potrafią udawać emocje, zaś opowiadane przez nich historie nie zawsze są do końca zgodne z prawdą.
Zawsze i wszędzie muszą być w centrum wydarzeń. Nie lubią, gdy coś dzieje się bez ich udziału. Mają paczkę oddanych, równie szalonych, jak one, przyjaciół.

Trudności i przeciwności, z którymi przychodzi im się w życiu zmierzyć, nie stanowią dla nich najmniejszego problemu, wręcz przeciwnie – są dla nich wyzwaniem i motywacją.

Może i nauka nie jest ich mocną stroną, lecz bardzo dużo podróżują, zdobywając przy tym cenne umiejętności i doświadczenie. Mają większe zaufanie do swoich rozważań i przemyśleń, niż intuicji.

Imieniny Augustyny

Augustyna imieniny może obchodzić w następujące dni: 13 listopad, 17 październik, 3 październik oraz 8 maj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *