Imię: Aurelian – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Aurelian? Kiedy są imieniny Aureliana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Aurelian

Aurelian to męskie imię pochodzenia łacińskiego. Oznacza tyle, co „należący do Aureliusza, do rodu Aureliuszy”. Może wywodzić się także od słowa ‚aureolus’, oznaczającego „złocisty„.

Osoby noszące to rzadkie imię są najczęściej zamknięte w sobie, lecz bardzo uporządkowane, systematyczne, kochające ład i porządek. Niestety bywają okrutnymi narcyzami, skupionymi tylko i wyłącznie na własnej osobie.

Nie są odporne na stres, ani krytykę. Potrafią przez najmniejszą drobnostkę wpaść w totalną rozpacz. Pomimo tego harmonia i szczęście często towarzyszą im w życiu. Ciągłe przemiany i powroty to ich chleb powszedni.

Poprzez swój uporządkowany, zharmonizowany i spokojny tryb życia, potrafią wszędzie tam, gdzie inni widzą chaos i niepokój, dostrzec ład i porządek.
W życiu największą wartość ma dla nich to, co trwałe i stabilne. Rodzinne szczęście, domowy spokój, liczne potomstwo – to ich największe priorytety.

Kochają przyrodę. Potrafią godzinami przesiadywać w ogrodzie, doglądając drzewek, krzewów i roślinek. Najczęściej zajmują się również pszczelarstwem lub ziołolecznictwem.

Ich słabej odporności na życiowe porażki i przeciwności losu często towarzyszy nadmierne oddawanie biegu wydarzeń w ręce losu. Niezwykle rzadko sam bierze odpowiedzialność za swoje życie i jego przebieg.

Imieniny Aureliana

Aurelian imieniny może obchodzić w następujące dni: 4 lipca, 16 czerwca oraz 16 października.

Znani imiennicy

  • Aurelian Temisan – rumuński piosenkarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *