Imię: Aurora – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Aurora? Kiedy są imieniny Aurory i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Aurora

Aurora – to piękne, choć rzadko występujące imię ma pochodzenie łacińskie. Wywodzi się od słowa „aurora”, oznaczającego jutrzenkę lub zorzę polarną. Było to też określenie rzymskiej bogini brzasku, świtu i zorzy porannej, utożsamianej z grecką boginią Eos. Powoziła ona po porannym niebie rydwanem zaprzężonym w parę koni, który poprzedzała właśnie gwiazda zaranna. Obcojęzyczne formy tego imienia to Dawn (ang.), Aurore (fr.), Danica, Zora (serb.).

Aurora jest kobietą niezwykle sympatyczną i wesołą. Młodość i pogoda ducha nigdy jej nie opuszczają, cieszy się nimi nawet jako wiekowa staruszka. Życie wewnętrzne Aurory jest bardzo bogate i często tam właśnie w trudnych chwilach szuka ucieczki od problemów. Na co dzień jej postawa nacechowana jest szlachetnością i dobrodusznością. Ma bardzo rozwinięte poczucie humoru.

Aurora ma bardzo marzycielską naturę, lubi mieć w swym otoczeniu ładne przedmioty, najlepiej o delikatnych, pastelowych barwach. Jest miłośniczką przyrody, kocha przebywać na łonie natury, a szczególnie – wędrować po lesie. Czasami brakuje jej zdecydowania w działaniu, przez co zdarza się, ze dotarcie do celu zajmuje jej więcej czasu niż innym. Aurora z pewnością nie może narzekać na brak przyjaciół. Często staje się duszą towarzystwa i to właśnie sprawia, że czuje się w pełni szczęśliwa. Idealne dla niej zawody to te związane z rękodziełem, pedagogiką bądź ekonomią.

Imieniny Aurory

Aurora imieniny obchodzi dnia 20 października.

Znane imienniczki

  • Aurora Cunha – portugalska lekkoatletka,
  • Aurora von Königsmarck – hrabina szwedzka,
  • Aurore Mongel – francuska pływaczka,
  • George Sand, właśc. Amandine-Aurore-Lucile Dupin – francuska pisarka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *