Imię: Beat – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Beat? Kiedy Beat ma imieniny i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Beat

Beat – imię męskie pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa beatu ‘błogosławiony’. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, iż to imię jest mało znane w Polsce, zazwyczaj nadawane jest w kręgach artystycznych. Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu jest ciepły, przyjazny i raczej pozytywnie odbierany przez ludzi, których spotyka na swoje drodze.

Z pewnością, ogromną jego zaletą jest opanowanie w trudnych sytuacjach. Poza tym, Beat jest bardzo ambitny, lubi być w centrum uwagi, dlatego zdarza mu się wymądrzać przed znajomymi, co ich nierzadko irytuje. Oprócz tego, lubi być rozpieszczany, w szczególności przez żonę. Można też powiedzieć, iż ceni sobie wygodę, dlatego nie ma w zwyczaju się przemęczać. Jeżeli czegoś nie musi zrobić natychmiast, odkłada to na inny termin. Beat słynie również ze specyficznego poczucia humoru, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy mówi coś poważnie, a kiedy żartuje.

Oczywiście, niechętnie spędza czas w domu, gdyż nie potrafi długo usiedzieć w jednym miejscu. Dlatego doskonale się sprawdza w zawodach, które wymagają od niego bycia w ciągłym ruchu. Mowa tu przykładowo o takich profesjach jak podróżnik, kurier, listonosz czy nawet polityk. Nie zapominamy również o tym, iż Beat lubi dobre jedzenie, mało tego sam świetnie gotuje, gdyż uwielbia eksperymentować w kuchni ku radości wybranki swego serca. Niestety, pozostawia tam po sobie straszny bałagan, który musi posprzątać już żona. Oprócz tego, często miewa niezwykłe hobby, któremu poświęca każdą wolną chwilę. Ponadto, kocha sport, ale raczej jest jego biernym pasjonatem, gdyż może godzinami oglądać zmagania sportowców w telewizji, ale sam nie jest skory np. do biegania czy gry w piłkę.

Beat – imieniny

Beat imieniny obchodzi: 19 lutego, 9 maja oraz 31 lipca.

Znani imiennicy

  • św. Beat z Lungern.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *