Imię: Beniamin – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Beniamin? Kiedy są imieniny Beniamina i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Beniamin

Beniamin – męskie imię, pochodzenia hebrajskiego. Dosłownie znaczy tyle, co „syn południa” lub „syn prawicy”.

Osoby o tym imieniu mają bardzo wybuchowy charakter. Działają pod wpływem emocji. Potrafią się jednak opanować i zastanowić nad swoim zachowaniem, zanim dojdzie do tragedii.

Wyróżnia ich niesamowita precyzja i zdolność myślenia. Dzięki swojej wrodzonej cierpliwości, zawsze udaje się im osiągnąć to, co sobie zamierzyli.

Potrafią dużo i dobrze pracować, do czasu jednak, aż coś nie popsuje ich nastroju. Wtedy bowiem ich zapał całkowicie słabnie.

Buntownicy, którzy nie raz mają wszystkiego i wszystkich dość. Na pewno nie można o nich powiedzieć, że mają łatwy charakter.

Na wszelkie zło i niesprawiedliwość reagują bardzo gwałtownie, choć nie od razu. Nigdy nie zapominają wyrządzonych krzywd i potrafią skutecznie się zemścić.

Mają bardzo dobrą intuicję i ogromną ciekawość świata, która urasta wręcz do rangi wścibstwa. Tak też mogą być postrzegani przez innych.

Lubią sprawiać wrażenie osób inteligentnych, błyskotliwych i pełnych poczucia humoru. Są czuli, życzliwi i kochający, choć czasami bywają szorstcy, co wcale nie ułatwia im życia. Najbardziej cierpią z powodu zdrady.

Mają tendencję do kierowania przykrych uwag w stosunku do innych. Pragną uszczęśliwiać swoich przyjaciół, lecz czasem robią to na siłę. Perfekcjoniści w każdym calu!

Imieniny Beniamina

Beniamin imieniny obchodzi 31 marca oraz 19 grudnia.

Znani imiennicy

  • Beniamin Andrzejewski – polski aktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *