Imię: Benon – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Benon? Kiedy są imieniny Benona i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Benon

Benon to męskie imię powstałe jako skrócona forma od imienia „Bernard”. Inna teoria zakłada z kolei, iż jest to imię pochodzenia semickiego, wywodzące się od słowa ‘benoni‘, oznaczającego „syn boleści mojej„.

Benon ma bardzo silną osobowość. Ceni sobie swoją własną niezależność i na każdy temat ma wyrobioną opinię. Lubi stać na czele grupy i jest doskonałym przewodnikiem. Nie znosi, gdy ktoś próbuje mu mówić, co ma robić lub narzucić własne zdanie. Z reguły nie słucha poleceń, natomiast sam chętnie je wydaje. Uparty. Twardo obstaje przy swoim, nawet wtedy, gdy wie, że nie ma racji.

Potrafi dostrzec ład i porządek wszędzie tam, gdzie inni widzą ogólny chaos i zamieszanie. Charakteryzuje go wewnętrzny spokój i opanowanie. Zmiany z pewnością nie są dla niego. Kocha wszystko to, co trwałe i systematyczne, dlatego też rzadko zmienia miejsce zamieszkania, powzięte raz decyzje, plany czy zamierzenia. Jest bardzo przywiązany do rodziny i to ona jest dla niego najważniejsza.

Jego drugą miłością jest przyroda. Uwielbia prace w ogrodzie, często również zajmuje się pszczelarstwem.

Niestety wytrwałość zdecydowanie nie jest jego domeną. Szybko się zraża i rzadko bierze sprawy w swoje ręce. Przeważnie liczy na przysłowiowy „łut szczęścia”.

Imieniny Benona

Imieniny Benona są obchodzone najczęściej dnia 16 czerwca, lecz Benon może także obchodzić imieniny: 22 lipca oraz 4 grudnia.

Znani imiennicy

  • Benon Liberski – polski malarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *