Imię: Bernard – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Bernard? Kiedy są imieniny Bernarda i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Bernard

Bernard to imię pochodzenia germańskiego. Oznacza tyle co “silny niedźwiedź”.

To mężczyzna który jest raczej niesympatyczny i lubi trzymać się na uboczu. Często niesympatyczny i nie przejmuje się opiniami na swój temat. Irytuje innych swoim oschłym podejściem do różnych spraw. Kiedy ktoś zajdzie mu za skórę Bernard okazuje się być mściwy i wrogi.

Nie hamuje się w swoim nagannym zachowaniu, bo po prostu nie zależy mu żeby dobrze o nim mówiono. Uwielbia gdy wszyscy postępują po jego myśli, a jeśli ktoś się sprzeciwia wtedy Bernard odwraca się od niego i nigdy więcej z nim nie rozmawia. Lubi interesować się cudzym życiem, ale gdy ktoś o coś go pyta on sprytnie omija temat i unika odpowiedzi. Nie umie otworzyć się na innych i dlatego nie ma przyjaciół. Jedyne oparcie ma w rodzinie, ale wcześniej czy później oni też mają już dość takiego zachowania.

Mężczyźni o tym imieniu są bardzo władczy i uwielbiają mieć kontrolę nad podwładnymi. Mają silną wolę i działają jak despoci. Nie potrafią dogadać się ze swoimi pracownikami i dlatego zostają sami na lodzie. Ciężko im się pogodzić z odmową. Dążą do samorealizacji za wszelką cenę, nie zważając na wszelkie przeszkody czy konsekwencje. Mówi się, że najlepszym dla nich zawodem byłby zawód technika lub naukowca. Czasem w swym działaniu kierują się natchnieniem i intuicją, co nie zawsze wychodzi im na dobre. Są bardzo czujni i potrafią przewidzieć wiele rzeczy. Nigdy nie zgadzają się z jakimkolwiek prejawem niesprawiedliwości.

Imieniny Bernarda

Imieniny Bernarda są obchodzone najczęściej: 12 stycznia, 12 marca, 20 sierpnia i 14 września. Bernard może obchodzić imieniny także: 19 stycznia, 23 stycznia, 9 lutego, 16 lutego, 1 czerwca, 12 czerwca, 15 czerwca, 10 sierpnia, 21 sierpnia, 22 sierpnia, 10 września, 14 października, 21 października, 26 października oraz 4 grudnia.

Znani imiennicy

  • Bernardo Bellotto (Canaletto) – malarz włoski
  • Bernardo Rosselino – włoski rzeźbiarz okresu renesansu
  • Bernardo Rezende – brazylijski siatkarz i trener siatkarski
  • Bernard Świdnicki – książę świdnicki
  • Adam Bernard Mickiewicz – polski poeta, działacz i publicysta polityczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *