Imię: Blanka – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Blanka? Kiedy są imieniny Blanki i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Blanka

Blanka – imię żeńskie, będące hiszpańskim przekształceniem francuskiego imienia Blanche. Niektóre źródła podają także, że może pochodzić od germańskich słów : blankus, blanchus, co oznacza „biała”.

Blanka jest uczuciowa, posiada osobowość dość pobudliwą i bardzo kapryśną. Są zaborcze i mają skłonności do fantazjowania i kłamstwa.

Blanki są dość towarzyskie, chociaż raczej nie tyle pragną uczestniczyć w życiu innych, co innych włączyć w swoje życie.
Unikają kontaktów z kobietami, traktując je jako rywalki. Jako przyjaciół częściej wybierają mężczyzn. Trudności w kontaktach wynikają z faktu, iż ewentualne porażki są dla nich trudne do zniesienia – traktują je jako ujmę na honorze, zniewagę i podważenie ich czaru. Są pamiętliwe i z trudem wybaczają wyrządzone krzywdy.
Kochają luksus i szukają towarzystwa bogatych mężczyzn.

Blanki mają wrodzone poczucie piękna oraz zmysł artystyczny. Jak każdy wrażliwy artysta mają silne skłonności introwertyczne, najlepiej czują się w swoim własnym świecie. Są niezależne i chadzają własnymi ścieżkami.

W młodości nie są pilnymi uczennicami. Z uwagi na zainteresowanie sztuką, wybierają zawody gdzie mogą realizować swoje pasje. Blanka może być malarką, modelką, projektować biżuterię czy ubrania. Zazwyczaj posiadają też talent literacki. Nie będą pracować dostosowując się do sztywnych konwenansów korporacyjnych, potrzebują wolności i poczucia niezależności.

Imieniny Blanki

Imieniny Blanki są najczęściej obchodzone 1 grudnia, lecz Blanka może także obchodzić imieniny: 20 kwietnia, 10 sierpnia oraz 7 października.

Znane osoby o imieniu Blanka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *