Imię: Bogumiła – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Bogumiła? Kiedy są imieniny Bogumiły i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Bogumiła

Bogumiła – imię żeńskie pochodzenia staropolskiego. Składa się z dwóch członów: Bog- („Bóg”, ale pierwotnie „los, dola, szczęście”) i -miła. Imię oznacza więc „miła Bogu”, lecz pierwotnie mogło oznaczać „ta, której los sprzyja”. W źródłach polskich imię to występuje od XIII wieku. Męski odpowiednik imienia to Bogumił, Bogomił, Bogmił.

Kobiety o imieniu Bogumiła są naturami spokojnymi, zrównoważonymi  pogodnymi. Zawsze jest miła dla innych ludzi, przyjaźnie i pokojowo nastawiona. Dzięki pogodnemu usposobieniu ma dar łagodzenia wszelkich napięć i konfliktów. Bardzo wrażliwa, zawsze prawa i szczera, jest idealną przyjaciółką. Na Bogumile można zawsze polegać, jest lojalna i chętna do pomocy dla przyjaciół i znajomych. W towarzystwie kobiety te są zazwyczaj lubiane – dzięki życzliwemu usposobieniu i dzięki pozytywnemu stosunkowi do samej siebie. Są również bardzo tolerancyjne, potrafią zrozumieć i zaakceptować odmienne poglądy i postawy. W głębi duszy jest Bogumiła romantyczką, która tęskni za prawdziwą, szaloną miłością, ale w jej zachowaniu dostrzegamy przede wszystkim rozsądne, trzeźwe podejście do życia i do ludzi.

W życiu zawodowym jest Bogumiła ambitna, pełna energii i inicjatyw. Jest wymagająca wobec swoich współpracowników, ale także od siebie wiele wymaga. Pracowitość, ambicja oraz talent pozwalają jej bardzo często osiągnąć sukces zawodowy i uznanie publiczne. Kobiety o tym imieniu uparcie i wytrwale dążą do wyznaczonego sobie celu, nie poddają się łatwo i nie zniechęcają ich trudności i porażki. Bardzo starają się także o samodoskonalenie i rozwój wewnętrzny. Niczego jednak nie robią na pokaz, dla uznania w oczach znajomych. W głębi siebie bywa często Bogumiła niepewna siebie, ale starannym wyglądem, uśmiechem i zdecydowaniem potrafi ukryć tę cechę charakteru. Ma licznych przyjaciół, świetnie potrafi doradzać.

Imieniny Bogumiły

Imieniny Bogumiły są obchodzone najczęściej: 13 stycznia i 18 kwietnia. Bogumiła może obchodzić imieniny także: 10 czerwca, 20 czerwca oraz 20 grudnia.

Znane imienniczki

  • Bogumiła Wander – polska spikerka i prezenterka TV, reżyser filmów dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *