Imię: Bogusław – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Bogusław? Kiedy są imieniny Bogusława i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Bogusław

Bogusław – staropolskie imię męskie, składające się z członów ‘Bogu-’ („Bóg”, „Boga” lub dawniej „los”, „dola”, „szczęście”) oraz ‘-sław’ w znaczeniu „sława”. Oznacza więc „ten, który sławi los” lub „sławiący Boga”.

Bogusław to osoba ciesząca się sporą sympatią, uznaniem i szacunkiem wśród znajomych i bliskich. Ludzie pokładają w nim dużą ufność. Cechuje go ogromne zamiłowanie do ładu i porządku. Jest bardzo zorganizowaną osobą. Z niezwykłą czułością dba o rodzinę i bliskich.

Energiczny, o wesołym usposobieniu. Łatwo odnajduje się w każdej sytuacji. Do wszystkiego podchodzi z entuzjazmem i optymizmem. Niewiele jest takich rzeczy, które byłyby w stanie wyprowadzić go z równowagi.

Szczery, pracowity i bardzo wrażliwy. Potrafi wczuć się w w niemal każda sytuacje. Ma ogromną chęć pomagania innym. Pociągają go podróże i świat pełen przygód. Lubi towarzystwo, lecz bardzo starannie i ostrożnie dobiera sobie przyjaciół.

Idealny będzie z niego nauczyciel. Przez całe życie pracuje nad sobą, stara się rozwijać swoje umiejętności i poszerzać zdobytą wiedzę.

Wytrwały i uparty, ma jednak skłonności do rutyny. Niestety często brakuje mu pewności siebie i wiary we własne możliwości. Sukcesy zdobywa poprzez swoją ciężką pracę. Nie lubi się zanadto wyróżniać. Woli iść z tłumem niż być przeciwko niemu. Doskonale umie ocenić sytuacje. Wie, co jest realne, a czego za żadną cenę nie można osiągnąć.

Imieniny Bogusława

Imieniny Bugusława są obchodzone najczęściej: 22 marca, 23 września i 18 grudnia. Bogusław może obchodzić imieniny także: 13 stycznia, 20 marca, 18 kwietnia, 29 kwietnia, 29 maja, 1 lipca oraz 18 sierpnia.

Znani imiennicy

  • Bogusław Linda – polski aktor
  • Bogusław Kaczyński – polski dziennikarz, publicysta i krytyk muzyczny
  • Bogusław Wołoszański – polski dziennikarz i popularyzator historii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *