Imię: Bolesław – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Bolesław? Kiedy są imieniny Bolesława i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Bolesław

Bolesław – staropolskie imię męskie. Bardzo popularne w dawnej Polsce.

Osoby o tym imieniu cechuje niesamowita inteligencja i błyskotliwość. Potrafią być bardzo odważne, lecz wiele rzeczy robią tylko na pokaz. Lubią się popisywać przed innymi i błyszczeć w towarzystwie. Pomimo tego są bardzo cenieni i lubiani w gronie znajomych. Odnoszą w życiu wiele sukcesów.

Lubią, gdy dużo się wokół nich dzieje. Dbają o rozgłos i dobrą sławę, lecz mają skłonność do nadmiernego robienia szumu wokół własnej osoby. Potrafią się przedstawić w dobrym świetle i właściwie zareklamować.

Lubią stać na czele i przeważnie dążą do władzy, aby obracać się wśród równie, jak oni, popularnych ludzi. Trzeba przyznać, że mają w życiu sporo szczęścia, zaś ludzie bardzo szybko wybaczają im błędy i pomyłki. Sami zresztą nie chcą pamiętać o trudnościach, na jakie kiedykolwiek napotkali.

Mają szczęście nie tylko w życiu, ale i do ludzi. Wiele z tego, co udało im się osiągnąć, zawdzięczają właśnie kontaktom z właściwymi ludźmi na właściwym stanowisku.

Wyróżniają się poprzez swoją wybujałą fantazję i pomysłowość. Wszystkiemu, co robią, oddają się z niesamowitym poświęceniem. Trudno usiedzieć im w jednym miejscu, zazwyczaj dużo i często podróżują po świecie.

Imieniny Bolesława

Imieniny Bolesława są obchodzone najczęściej dnia 19 sierpnia, lecz Bolesław może także obchodzić imieniny: 12 czerwca, 23 lipca oraz 22 sierpnia.

Znani imiennicy

  • Bolesław Prus – polski pisarz
  • Bolesław Leśmian – polski poeta i prozaik
  • Bolesław I Chrobry – władca Polski z dynastii Piastów
  • Bolesław Bierut – polski polityk, działacz komunistyczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *