Imię: Borys – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Borys? Kiedy są imieniny Borysa i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Borys

Borys to imię pochodzenia słowiańskiego, a jak niektórzy twierdzą także mongolskiego. Podobno pochodzi z Azji i zostało przyniesione do Europy przez Bułgarów. Utworzone z imienia Borysław, które oznaczało “waleczny oraz sławny”. W Azji natomiast oznaczało: “wilk, pantera”, a po mongolsku znaczyło tyle co “mały, niski, biedny”W Polsce imię to znane jest od XV wieku jednak jest ono mało popularne i co za tym idzie rzadko nadawane.

Borys to mężczyzna, który stara się nie okazywać swoich uczuć. Woli raczej wszystko dusić w sobie. Przez to inni odbierają go jako osobę obojętną, której na niczym nie zależy.Uchodzi także za osobę, której nie zależy na czyjejś opinii. Czasem potrafi być naprawdę mściwy, ale tylko wtedy kiedy ktoś zajedzie mu głęboko za skórę. W życiu postępuje według żelaznych zasad, których nigdy nie zmienia. Lubi kiedy inni mu się podporządkowują i po prostu pragnie władzy. Co ciekawe Borys interesuje się cudzym życiem i sprawami innych. Ma silną wolę, jest niczym despota i zawsze chce postawić na swoim, co w efekcie prowadzi do licznych kłótni i nieporozumień.

Umie pracować z innymi bo jest doskonałym przywódcą, który w momencie zapanuje nad sytuacją i przejmie stery, dzięki czemu praca stanie się zorganizowana i uporządkowana. Jego odwiecznym marzeniem jest samospełnienie i odniesienie kariery.

Mężczyźni o tym imieniu są obdarzeni doskonałą pamięcią. Potrafią być czujni i nie dają się zwieść pozornym pochlebstwom. Cenią sobie sprawiedliwość i samodzielność. Raczej nie dbają o zdrowie, bo mają tysiące innych obowiązków na głowie. W roli przyjaciela wypadają dość kiepsko, bo nie dość że zawsze chcą przerządzać to na dodatek przekraczają pewne normy i reguły. Jednakże Borys to typ mężczyzny, który wie czego chce i zawsze zmierza do tego nie zważając na potencjalne koszty.

Imieniny Borysa

Imieniny Borysa są obchodzone najczęściej dnia 10 sierpnia, lecz Borys może także obchodzić imieniny 2 maja.

Znani imiennicy

  • Borys Dejnarowicz – muzyk, dziennikarz muzyczny
  • Borys Godunow – wielkorządca Rosji, car Rosji
  • Borys Jelcyn – pierwszy prezydent Rosji
  • Boris Paiczadze – gruziński piłkarz
  • Borys Spasski – rosyjski szachista
  • Borys Pasternak – rosyjski pisarz
  • Borys Szyc – polski aktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *