Imię: Bożena – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Bożena? Kiedy są imieniny Bożeny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Bożena

Bożena – imię pochodzenia słowiańskiego i oznacza ‘obdarowana przez Boga’‘darowana przez Boga’, w związku z czym stanowi ono odpowiednik takich imion jak: Benedykta, Beatrycze, Beata, Teodora. Warto zwrócić uwagę na to, iż w Polsce pojawiło się ono stosunkowo niedawno, gdyż zaledwie w XX wieku, chociaż w językach południowych Słowian znane jest ono od wieków.

Przede wszystkim, kobieta o tym imieniu to wulkan energii, która widoczna jest nie tylko podczas sukcesów, ale i porażek. Ponadto, na wszystko reaguje emocjonalnie, a jej życie jest pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji. Dlatego często zmienia miejsce swego zamieszkania, pracę, wizerunek i niejednokrotnie także mężczyzn. Nie ulega wątpliwości to, iż Bożena potrzebuje nieustannych zmian, gdyż bardzo szybko się nudzi i wtedy staje się  zgryźliwa.

Z pewnością, jest osobą, która nie ma najmniejszych problemów ze znalezieniem nowego zajęcia, jednak rzadko się zdarza, by piastowała ona wysokie stanowiska, co jest skutkiem tego, iż nie potrafi przebywać w jednym miejscu przez dłuższy czas. Trzeba powiedzieć o tym, iż niesamowicie fascynuje ją otaczający świat, dlatego uwielbia go poznawać, w tym celu udaje się w liczne podróże. Jednak to nie zabytki czy dzieła sztuki ją zachwycają, tylko ludzie, w szczególności porozumiewający się innymi językami i preferujący odmienny styl życia od niej.

Bożena jest osobą komunikatywną, w związku z czym nawiązywanie rozmowy z osobą, której nie zna lub nie widziała wiele lat, nie stanowi dla niej najmniejszego problemu. Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, iż posiada ona licznych znajomych i przyjaciół. Niestety za to nie ma zbyt wiele czasu dla swej rodziny, nad czym ubolewają jej bliscy. Ale gdy się zakocha, potrafi się ustatkować dla wybranka swego serca i więcej czasu spędzać w domu.

Imieniny Bożeny

Bożena imieniny obchodzi 13 marca oraz 20 czerwca.

Znane imienniczki

  • Bożena Dykiel – aktorka,
  • Bożena Targosz – dziennikarka,
  • Bożena Walter – prezenterka telewizyjna,
  • Bożena – czeska księżna,
  • Bożena Intrator –polska pisarka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *