Imię: Bronisław – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Bronisław? Kiedy są imieniny Bronisława i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Bronisław

Bronisław – imię męskie pochodzenia słowiańskiego. Składa się z dwóch członów: Broni- („bronić”, „strzec”) i -sław („sława”) i mogło oznaczać „ten, kto broni sławy”.

Bronisław cieszy się dobrą sławą i opinią wśród znajomych i bliskich. Do wszystkiego dochodzi w życiu poprzez swoją ciężką, lecz spokojną pracę. Swoje zadania i obowiązki wykonuje z należytą starannością i solidnością. Zabiera się do pracy dopiero po dokładnej analizie, zaś jej efekty bada tak długo, aż będą wręcz doskonałe.

Wszystkie sukcesy, które odnosi w życiu, z pewnością nie są przypadkowe. Może nie jest typowym pracoholikiem, lecz na pewno można zaliczyć go do grona perfekcjonistów i idealistów.

Jest mistrzem w swoim fachu. Niestety społeczeństwo nie zawsze podziela jego pasje i zamiłowania. Często wymaga od innych tego, czego nie są w stanie zrealizować.

Lubi kaprysić i otwarcie mówi, co myśli. Ma jednak skłonności do nadmiernej krytyki, stąd też trudno mu na dłużej utrzymać kontakty towarzyskie. Ceni sobie ład i porządek. Beztroski odpoczynek i relaks nie jest dla niego.

Zawsze chętny do pomocy, często angażuje się w akcje charytatywne i społeczne. Używa tylko wyselekcjonowanych argumentów, przez co potrafi przekonać innych do swoich racji i opinii.

Imieniny Bronisława

Imieniny Bronisława są obchodzone najczęściej dnia 1 września, lecz Bronisław może także obchodzić imieniny: 30 stycznia, 18 sierpnia, 3 września oraz 6 października.

Znani imiennicy

  • Bronisław Cieślak – polski aktor, prezenter telewizyjny, dziennikarz i polityk
  • Bronisław Pawlik – polski aktor
  • Bronisław Komorowski – polski polityk i historyk, Prezydent RP w latach 2010–2015
  • Bronisław Geremek – polski historyk i polityk
  • Bronisław Wildstein – polski publicysta, dziennikarz, prezenter, pisarz, aktor, przedsiębiorca, polityk, prawnik oraz działacz samorządowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *