Imię: Bruno – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Bruno? Kiedy są imieniny Bruno i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Bruno

Bruno, Brunon – męskie imię pochodzące od germańskiego słowa ‘brün’ oznaczającego „niedźwiedź” lub „brunatny”. Forma „Brunon” została utworzona pod wpływem łacińskim.

Bruno jest osobą niezwykle aktywną, będącą w ciągłym ruchu. Nie ma jednak łatwego charakteru, dlatego też współpraca z nim wcale nie należy do najłatwiejszych.

To, co zdecydowanie poprawia mu nastrój, to ciągłe uczestnictwo w życiu świata i innych ludzi. Lubi doradzać, poprawiać, zmieniać i ulepszać wszystko, co napotka na swojej drodze. Tylko wtedy czuje się potrzebny i w pełni szczęśliwy.

Jest bardzo dumny, ma silną potrzebę imponowania i akceptacji. Bywa nadpobudliwy. Czasem ucieka, zanim jeszcze zorientuje się, z jak dużym problemem ma do czynienia.

Nie należy zanadto się do niego przywiązywać. Nie ma bowiem w zwyczaju utrzymywać starych przyjaźni. Ponadto cechuje go silny egocentryzm, który wcale nie ułatwia kontaktów z nim.

Lubi podróżować, potrzebuje ciągłych zmian. Tak, jak stale zmienia swoje otoczenie, tak też ciągle poszukuje swojej drogi w życiu. Potrafi zmieniać zawód i miejsce pracy do czasu, aż nie znajdzie tego odpowiedniego. Jego pasją jest wszystko, co związane z modą, tańcem i muzyką.

Wyróżnia go doskonała intuicja i inteligencja. Potrafi szybko i rzeczowo myśleć. Bywa zaborczy. Obiektywizm zdecydowanie nie jest jego mocną stroną.

Imieniny Bruno

Imieniny Bruno są obchodzone najczęściej dnia 12 lipca, lecz Bruno może także obchodzić imieniny: 17 maja, 18 lipca, 6 października oraz 15 października,.

Znani imiennicy

  • Bruno Mars – amerykański piosenkarz pochodzenia filipińskiego i portorykańskiego
  • Bruno Schulz – polski prozaik pochodzenia żydowskiego
  • Bruno Fernandes – piłkarz reprezentacji Portugalii i Manchesteru United

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *