Imię: Brygida – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Brygida? Kiedy są imieniny Brygidy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Brygida

Brygida to imię wywodzące się od celtyckiej bogini Brygid, bądź też od słów ‚brigh’ – „siła, męstwo, cnota” i ‚briganti’ – „wysoki”. Może więc oznaczać tyle, co „wysoka”, „dostojna”, „potężna”.

Brygida nie znosi nudy i szarości dnia codziennego. Tradycja, monotonia i rutyna z pewnością nie są dla niej. Stale poszukuje swojej drogi. Chce się wyróżniać poprzez swoją osobowość i styl życia.

Ma duszę artystki. Jest osobą bardzo uczuciową i wrażliwą. Często jednak nie znajduje wystarczająco dużo zrozumienia i wsparcia ze strony rodziny i bliskich. Ma jednak grono oddanych przyjaciół, dla których jest gotowa iść na koniec świata.

Interesuje ją wszystko, co związane z człowiekiem, jego osobowością i charakterem. Lubi zgłębiać tajniki ludzkiej duszy i odkrywać jej wszystkie tajemnice. Będzie zatem doskonałym psychologiem.

Cechuje ją ponadto zamiłowanie do przyrody, roślinności i świata zwierząt. Ma wręcz nadprzyrodzone zdolności, w zasadzie nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Jej wrodzony talent pozwala jej z powodzeniem zajmować się uzdrawianiem, przewidywaniem przyszłości, zielarstwem czy radiestezją.

Brygida, choć ma w sobie niezrównany wdzięk i klasę, jest osobą bardzo skrytą, czasami wręcz nieśmiałą. Jej doskonała pamięć idzie w parze z błyskotliwością i inteligencją. Z uporem i determinacją  stawia czoła nawet największym trudnościom.

Imieniny Brygidy

Brygida imieniny obchodzi: 1 lutego oraz 23 lipca.

Znane imienniczki

  • Brygida Łukowska – artystka muzyczna
  • Brygida Turowska – polska aktorka
  • Brygida Szwedzka – szwedzka zakonnica katolicka, teolog, pisarka, założycielka zakonu brygidek, tercjarka franciszkańska, święta Kościoła katolickiego oraz patronka Europy
  • Brygida Frosztęga-Kmiecik − polska reżyserka filmowa
  • Brygida Grysiak – polska dziennikarka telewizyjna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *