Imię: Budzisław – znaczenie imienia, imieniny

Jakie jest znaczenie imienia Budzisław? Kiedy są imieniny Budzisława? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Budzisław

Budzisław – imię męskie pochodzenia staropolskiego, złożone z członów Budzi- („budzić”) i -sław („sława”). Imię mogło więc oznaczać „ten, który zyskuje sławę”. Imię to notowane było w źródłach polskich od XII wieku. Obecnie rzadko spotykane. Żeńskim odpowiednikiem imienia jest Budzisława.

Mężczyzna o imieniu Budzisław jest spokojną, opanowaną naturą, cechuje go przede wszystkim pracowitość i ambicja. Dąży do tego, by osiągnąć w życiu sukces, ale nie przy pomocy szczęścia czy świetnego pomysłu, a dzięki pracy i wysiłkowi. Niezwykle ambitny i pilny, będzie skrupulatnie spełniał swoje obowiązki i starał się robić wszystko jak najlepiej. Mężczyźni ci są miłośnikami ładu, porządku i dobrej organizacji. Wedle tych zasad starają się zawsze porządkować swoje życie i swoją pracę. Niezwykle istotne jest dla niego osiągnięcie materialnego dostatku i zapewnienie sobie i swoim najbliższym poczucia bezpieczeństwa. Budzisław dba o swój dom i rodzinę, lubi atmosferę domową i ceni sobie bardzo spokojne chwile spędzane w gronie rodzinnym.

Budzisław lubi także życie towarzyskie i zazwyczaj jest lubiany w swoim otoczeniu. Zdobywa sobie sympatię swoim życzliwym i spokojnym usposobieniem, pogodą ducha. Bardzo trudno wyprowadzić go z równowagi, dlatego rzadko można go zobaczyć zdenerwowanego, zagniewanego czy niezadowolonego. Choć nie ujawnia tego, Budzisław jest bardzo wrażliwy, szczególnie na krzywdę innych ludzi. Jest naturą altruistyczną – zawsze stara się pomóc innym, pokrzywdzonym przez los i nigdy nie robi tego na pokaz czy oczekując w zamian wdzięczności lub wyrazów uznania. Mężczyźni o tym imieniu sa zawsze szczerzy i otwarci, czym ujmują sobie nie tylko kobiety, ale i innych mężczyzn. Nigdy nie udaje, nie stara się zachowywać dystansu, ale bezpośrednio i otwarcie nawiązuje serdeczny kontakt z innymi ludźmi.

Imieniny Budzisława

Budzisław obchodzi swoje imieniny 1 marca oraz 2 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *