Imię: Budzisława – znaczenie imienia, imieniny

Jakie jest znaczenie imienia Budzisława? Kiedy są imieniny Budzisławy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Budzisława

Budzisława – staropolskie imię żeńskie, złożone z członów Budzi- („budzić”) i -sława. Imię to mogło oznaczać zatem „ta, która zyskuje sławę”. Staropolskim zdrobnieniem imienia Budzisława było Buchna. W polskich dokumentach imię to występuje w XIV wieku.

Kobiety o tym imieniu cechują się dużą przedsiębiorczością, zaradnością i niezależnością. Znajdują bez problemu swoje miejsce w świecie, bardzo zaradne, świetnie radzą sobie w trudnych sytuacjach i cenią sobie przede wszystkim niezależność myślenia i wolność wyboru. Do tych cech dochodzi także pracowitość i pilność, a w rezultacie Budzisława osiąga zamierzone cele i nagrodą dla niej są sukcesy i wysoka pozycja w społeczeństwie. Kobiety o imieniu Budzisława lubią rządzić, lubią mieć władzę w swoich rękach, a dzięki swojej niezależności połączonej z pracowitością znakomicie dowodzą dużymi grupami ludzi. Istotnym czynnikiem, który pozwala Budzisławie odnosić spektakularne sukcesy jest duża pewność siebie. Ona przekonana jest, że jest kimś wyjątkowym, nietypowym i ta wiara w siebie przekłada się na realność – w oczach innych Budzisława naprawdę staje się wyjątkowa.

Dla Budzisławy ważne jest również samodoskonalenie i rozwój osobowości. Pracuje usilnie nad swoim charakterem, by być lepszą i szlachetniejszą osobą. Kobiety o tym imieniu bardzo lubią dobre, zgodne towarzystwo. Spotkania towarzyskie to dla niej sposobność na rozszerzenie swoich zainteresowań, swojej wiedzy, dlatego stara się otaczać ludźmi mądrymi, wykształconymi, ludźmi z pasją i ciekawymi zainteresowaniami. Bardzo lubi także podróże. Niezmiernie istotną sprawą zarówno w przyjaźni, jak i w miłości jest dla niej szczerość i prawdomówność. Kłamstwo dyskwalifikuje w jej oczach partnera lub potencjalnego przyjaciela. Sama Budzisława zawsze jest prawdomówna i woli od innych usłyszeć najboleśniejszą prawdę niż łagodzące kłamstwo.

Imieniny Budzisławy

 Budzisława obchodzi swoje imieniny: 20 października i 2 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *