Imię: Chrystian – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Chrystian? Kiedy są imieniny Chrystiana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Chrystian

Chrystian – imię męskie pochodzenia grecko-łacińskiego, wywodzące się od łacińskiego słowa Christianus, Cristianus oznaczającego „chrześcijanin, wyznawca Chrystusa”. Wedle niektórych  źródeł jest to inna forma imienia Krystian.

Mężczyźni o imieniu Chrystian są wrażliwymi naturami o ciekawej, bogatej osobowości. Interesują się przede wszystkim swoim światem wewnętrznym oraz światem myśli i marzeń. Introwertycy o bogatych zainteresowaniach i pasjach, pełni wewnętrznej energii i blasku. Najistotniejsze są dla nich wiedza, nauka, świat wyobraźni i marzeń. Czasem patrząc na Chrystiana, ma się wrażenie, iż jest nie z tego świata, pogrążony w swoich myślach i marzeniach, a zewnętrznemu światu udzielający minimum uwagi. Krystian należy do bardzo ambitnych osób, zależy mu na tym, by osiągnąć w życiu wiele. Nigdy natomiast nie będzie chciał odnosić sukcesów dla poklasku czy uznania innych, ale dla własnej satysfakcji i poczucia spełnienia. Jedynie w kontaktach z płcią przeciwną zależy mu na sprawieniu dobrego wrażenia, na olśnieniu partnerki. Stara się bardzo zrobić na kobiecie bardzo dobre wrażenie, ale w miłości bywa zaborczy i dąży do dominacji w związku.

Chrystian przy wszystkich swoich interesujących właściwościach jest konserwatystą. Chciałby, aby wszystko było po staremu, by nic się nie zmieniało, konieczne zmiany akceptuje, ale nie wypatruje żadnych nowości. Lubi uporządkowane życie biegnące utartym, uporządkowanym szlakiem. Mimo swego introwertycznego, marzycielskiego usposobienia Krystian lubi towarzystwo innych osób. Pozwala mu ono oderwać się od swych myśli i swego świata wewnętrznego, odprężyć się, by potem móc z jeszcze większą chęcią zanurzyć się w swoich marzeniach. Bardzo wrażliwy na piękno przyrody i poezji.

Imieniny Chrystiana

Chrystian obchodzi imieniny 4 grudnia.

Znani imiennicy

  • Hans Christian Andersen – słynny duński baśniopisarz;
  • Christian Bale – walijski aktor;
  • Christian Ziege – piłkarz niemiecki;
  • Jan Chrystian Kamsetzer – polski architekt;
  • Chrystian Piotr Aigner – polski architekt i teoretyk architektury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *