Imię: Cieszyrad – znaczenie imienia, imieniny

Jakie jest znaczenie imienia Cieszyrad? Kiedy są imieniny Cieszyrada? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Cieszyrad

Cieszyrad – imię staropolskie, które pochodzi od dwóch członów Cieszy- ‘cieszyć się’ i rad ‘być zadowolonym, chętnym, cieszyć się’ i mogło oznaczać ‘tego, który rad się cieszy’. Trzeba powiedzieć o tym, iż w zapisie zachowało się to imię tylko w formie Cieszyradowic. Oczywiście, najczęściej używane było w czasach średniowiecza, kiedy to bardzo popularne były imiona złożone pełniące rolę życzenia, pomyślnej wróżby dla dziecka. Obecnie, należy ono do niezwykle rzadkich imion, gdyż nadawane jest chłopcom raz na kilka, kilkanaście lat.

Trzeba powiedzieć o tym, iż mężczyzna o tym imieniu jest niezwykle cierpliwy, zawsze wytrwale dąży do celu i nigdy się nie poddaje, choćby wszyscy dookoła mówili mu, iż jego działania nie mają sensu. Ponadto, kolejną cechą Cieszyrada jest odwaga w wygłaszaniu swoich poglądów, za co jest bardzo ceniony. Oprócz tego, jest cnotliwym mężczyzną, żyjącym w zgodzie z własnym kodeksem moralnym. Nigdy nie posługuje się kłamstwem i podstępem, które uważa za nikczemne. Przede wszystkim, ceni sobie prawdę, choćby najgorszą.

Należy wspomnieć o tym, iż Cieszyrad nie ma najmniejszych problemów z nawiązywaniem nowych znajomości, gdyż jest bardzo towarzyski i komunikatywny. Nie boi się nowych wyzwań, dlatego rewelacyjnie odnajduje się w roli podróżnika. Poza tym,  posiada wielkie poczucie humoru, zazwyczaj jest duszą towarzystwa i swoim optymizmem umie zarazić wszystkich znajomych, przyjaciół czy współpracowników. Bywa, iż jest typem gaduły, ale jego wypowiedzi nie są pozbawione sensu, gdyż Cieszyrad nie ma w zwyczaju mówić o rzeczach błahych. Potrafi też świetnie opowiadać, w szczególności bajki dla dzieci, które wręcz ubóstwiają słuchać jego opowieści. Mężczyzna o tym imieniu nigdy się nie skarży, gdyż uważa, że na świecie żyją osoby, którym znacznie gorzej powodzi się niż jemu. Nie zapominamy też o tym, że Cieszyrad fascynuje się historią, zwłaszcza dotyczącą początków państwa polskiego.

Imieniny Cieszyrada

Cieszyrad imieniny obchodzi w następujące dni: 19 kwietnia oraz 20 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *