Imię: Cyryk – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Cyryk? Kiedy są imieniny Cyryka i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Cyryk

Cyryk – imię pochodzenia łacińsko-perskiego, niegdyś stanowiące zdrobnienie imienia Cyrus, zostało utworzone za pomocą niezwykle rzadkiego sufiksu –iccus. Z pewnością, nadawane jest ono niezwykle rzadkie, a jeśli już to przeważnie w rodzinach artystycznych. Nigdy w naszym kraju nie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu jest niezwykle opiekuńczy, dba o swoją rodzinę, bliskich i troszczy się o wszystkie żyjące stworzenia, w szczególności o porzucone zwierzątka. Ponadto, Cyryl jest dosyć niezdecydowaną osobą, często zmienia swoje zdaje i plany, czym doprowadza do rozpaczy najbliższych. Ponadto, interesuje go otaczający świat, w związku z czym uwielbia podróżować, poznawać inną kulturą, ludzi czy podziwiać nieznane mu okazy roślin i zwierząt. Nie ma w zwyczaju mówić o sobie, raczej jest skryty, ale za to lubi wysłuchiwać opowieści o życiu innych ludzi, którym w razie możliwości stara się  pomóc w rozwiązywaniu trudności życiowych.

Poza tym, Cyryk boi się samotności, dlatego zawsze stara się przebywać w jak największym gronie krewnych czy znajomych. Cechuje go łatwość w nawiązywaniu nowych kontaktów. Oprócz tego, potrafi wspaniale opowiadać, dlatego często wchodzi w rolę bajarza, który zabawia maluchy swymi opowieściami, czasami zabawnymi, innym razem przerażającymi. Z pewnością, Cyryk jest rodzinną osobą, bardzo kocha swoją żonę i dzieci, choć nie zawsze umie im to okazać, gdyż ma trudności z wyrażaniem uczuć. Na uwagę zasługuje także fakt, że nie przywiązuje wagi do swego wyglądu, ale to nie znaczy, że jest zaniedbany, bowiem po prostu nie musi on nosić najmodniejszych ubrać czy nietypowej fryzury, by czuć się atrakcyjnym. Nie ulega wątpliwości to, że posiada on to coś w sobie, dlatego kobiety przylegają do niego niczym magnez, ale on nie zwraca na nie uwagi, gdyż jest typem romantyka i zawsze jest wierny swej ukochanej.

Imieniny Cyryka

Cyryk imieniny obchodzi dnia 16 czerwca.

Znani imiennicy

  • św. Cyryk z Antiochii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *