Imię: Cyryl – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Cyryl? Kiedy są imieniny Cyryla i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Cyryl

Cyryl – imię męskie wywodzące się z języka greckiego. Imię pochodzi od słowa kyrios, oznaczającego „pan, władca”.

Mężczyźni o tym imieniu są spokojnymi, zrównoważonymi osobami, ceniącymi sobie spokój i ład. Szczególnie dobrze czują się w spokojnej, cichej atmosferze, nienawidzą zaś chaosu, hałasu, zamieszania i stresujących sytuacji, gdy decyzje należy podjąć natychmiast. Zawsze rozważają każdą sprawę, każdy problem dokładnie i spokojnie, kierują się w życiu przede wszystkim rozumem i logiką. Cyryl jest spokojny, zrównoważony, rozsądny, a przy tym przedsiębiorczy i zaradny. Najlepiej czuje się w zawodach wymagających skupienia, ciszy i spokojnej, systematycznej pracy. Bez wątpienia będzie Cyryl należał do najbardziej obowiązkowych, systematycznych i dokładnych pracowników, nigdy nie zaniedbujących swoich obowiązków. W kontaktach z innymi zawsze potrafi zachować spokój i zimną krew, nie daje się ponieść negatywnym emocjom.

Cyryl należy do tego rodzaju osób, które idealizują świat i człowieka i którzy pragną dokonać wielkich rzeczy dla ludzkości. Często Cyryl będzie angażował się społecznie i charytatywnie, będzie brał udział w społecznych akcjach próbujących poprawić los biednych i krzywdzonych osób. Za opanowaniem, spokojem i rozwagą kryje się tak naprawdę silny wewnętrznie mężczyzna, znający swoją wartość. Rzadko wybucha gniewem, nie sprzeciwia się głośno innym, ale nigdy nie dopuści do tego, by ktoś kierował jego życiem, by narzucał mu swoją wolę i swoje zdanie. W życiu rodzinnym jest Cyryl wiernym mężem i dobrym ojcem, bardzo dba o spokojne, zgodne i ciepłe ognisko domowe. Mężczyznom o tym imieniu z pewnością brakuje spontaniczności, odrobiny szaleństwa i fantazji. Jak ognia unika sytuacji wymagających od niego natychmiastowych decyzji, spontanicznych reakcji.

Imieniny Cyryla

Imieniny Cyryla są obchodzone najczęściej: 14 lutego i 18 marca. Cyryl może obchodzić imieniny także: 9 lutego, 6 marca, 29 marca, 27 czerwca, 9 lipca, 22 lipca, 8 sierpnia oraz 28 października,.

Znani imiennicy

  • św. Cyryl – apostoł na ziemiach słowiańskich, nawracający pogan razem z Metodym;
  • Cyril Despres – francuski motocyklista rajdowy, cztery razy wygrał rajd Dakar;
  • Cyril Kola – pisarz górnołużycki, nowelista, dramatopisarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *