Imię: Damian – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Damian? Kiedy są imieniny Damiana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Damian

Damian to greckie imię pochodzące od imienia bogini Damii (‘damios’‘demios‘ – „lekarz ludowy„) oraz od greckiego słowa ‘damaon’, które znaczy „poskromiciel„, „pogromca” lub „uzdrowiciel„.

Osoby o tym imieniu są bardzo ugodowe. Wiedzą, co to kompromis. Mają swoje bardzo konkretne i rzeczowe poglądy. Obce są im wszelkie skrajności i niedomówienia. Wszystkie decyzje, które podejmują, konsultują najpierw z bliskimi. Potrzebują ich opinii i akceptacji. Chcieliby, aby osobom z ich otoczenia żyło się jak najlepiej, dlatego często próbują wszystkich uszczęśliwiać na siłę.

Cholerycy, którzy uważają, że mają w życiu do wypełnienia specjalną misję. Lubią brać aktywny udział w życiu społecznym. Muzyka, architektura, malarstwo i moda – to najczęstsze dziedziny ich zainteresowań.

Z natury ekstrawertycy, dla których największą wartość ma świat zewnętrzny. Pomimo całej ich dość łagodnej osobowości nie jest łatwo ich do czegoś przekonać. Wszelkie trudności i porażki, na które napotykają w życiu nie są w stanie ich złamać; wręcz przeciwnie – motywują ich do większego działania.

Nie lubią, gdy coś lub ktoś ich ogranicza. Posiadają niezwykłą łatwość przystosowywania się do nowego otoczenia. Dobra intuicja z pewnością należy do ich mocnych stron. Bywają zaborczy, nie znoszą cwaniactwa. Są gotowi na największe poświęcenia, ale tylko pod warunkiem, że inni odwdzięczą się im tym samym.

Imieniny Damiana

Imieniny Damiana są obchodzone najczęściej 12 kwietnia i 26 września. Damian może obchodzić imieniny także: 12 lutego, 23 lutego, 4 maja, 14 lipca, 26 października oraz 14 listopada.

Znani imiennicy

  • Damian Holecki – polski piosenkarz i kompozytor
  • Damian Ukeje – polski piosenkarz, zwycięzca 1. edycji The Voice of Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *