Imię: Daria – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Daria? Kiedy są imieniny Darii i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Daria

Daria to imię pochodzące najprawdopodobniej z języka perskiego od słowa “Darayavahua”, które składa się z dwóch członów: daraya – “posiadać” oraz vahu – “dobro”. Imię to oznacza zatem “tą, która posiada dobro” bądź “ta, która jest dobra”.

Daria to kobieta o bardzo wrażliwej duszy. Docenia piękno natury i stara się o nią dbać. Jest bardzo uczuciowa i jeśli kogoś pokocha zrobi to szczerze i na zawsze. Niestety wszystko robi bardzo powoli, co niekoniecznie wpływa korzystnie na efektywność jej pracy. Wszędzie umie się odnaleźć i wie jak zachować się w każdej sytuacji. Lubi mieć wielu przyjaciół, szczególnie tych wiernych i oddanych, którym zawsze może zaufać. To kobieta bardzo wrażliwa nawet na najmniejsze słowa krytyki. Każda drobna uwaga zbija ją z tropu, a ona nieustannie się nie pokoi by nie pogorszyć sytuacji. Czasem zdarza jej się nie wywiązać z obowiązków, a wszystko przez to że jest bardzo flegmatyczna i cokolwiek robi stara się zrobić to dokładnie, bez pośpiechu. Bardzo łatwo traci panowanie nad sobą i prawie każdy może wyprowadzić ją z równowagi. Na szczęście nerwowe napięcie szybko ją opuszcza. To czego w życiu najbardziej potrzebują to przyjaźń i zrozumienie drugiej osoby, które znajdują bez problemu, bo zwykle trafiają na kochających mężczyzn. Daria wydaje się być zadufana w sobie, a to przez to że uważa się za okaz piękna.

Jako dziecko nie garnie się z chęcią do nauki. Woli opuszczać lekcje i niestety robić sobie wiele zaległości. W życiu dorosłym nie umieją pracować w jednym zawodzie dłużej niż rok. Dlatego też często zmieniają stanowiska pracy. Potrzebują nieustannego wsparcia ze strony męża i rodziny by normalnie funkcjonować. Gdy tylko zabraknie jej kilku słów otuchy Daria traci grunt pod nogami.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze dokładnie analizują każdą sprawę by później nie żałować swoich wyborów. Daria to także kobieta o ponad przeciętnej inteligencji oraz doskonałej pamięci. Dlatego też należy zwracać uwagę na to co się mówi. Jest bardzo pamiętliwa i potrafi się zemścić w odpowiednim czasie.

Imieniny Darii

Imieniny Darii są obchodzone najczęściej dnia 25 października, lecz Daria może także obchodzić imieniny: 21 września oraz 22 września.

Znane imienniczki

  • Daria Galant – polska powieściopisarka
  • Daria Kasperska – polska piłkarka, grająca na pozycji bramkarki
  • Daria Kondakowa – rosyjska gimnastyczka artystyczna
  • Daria Nałęcz – polska historyk
  • Daria Paszek – polska siatkarka
  • Daria Widawska – polska aktorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *