Imię: Dawid – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Dawid? Kiedy są imieniny Dawida i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Dawid

Imię wywodzi się z Biblii. Pochodzi od hebrajskiego słowa oznaczającego „ukochany” lub „wujek”.

To osoba wszechstronnie uzdolniona, choć dla wielu może uchodzić za dziwną i zmanierowaną. Pragnie rozwijać przede wszystkim swoje talenty artystyczne, lecz równie dobrze może zdobyć czarny pas w zawodach karate.

Ma swój własny plan na życie, który czasami znacznie odbiega od tego, co chciałaby dla niego rodzina i bliscy. Opinia innych osób rzadko go interesuje. Ma własne zdanie na każdy temat i bardzo trudno przekonać go do zmiany decyzji.

Samotność go nie przeraża. To, że ktoś nie podziela jego poglądów czy opinii, również nie stanowi dla niego problemu. Ma duże poczucie humoru i w każdej sytuacji potrafi zachować zimną krew.

Z pewnością wyróżnia się poprzez swoją inteligencję, ambicję i konsekwencję w działaniu. Interesują do nauki ścisłe. Z reguły najwięcej czasu poświęca pogłębianiu własnej wiedzy, zaniedbując tym samym swoje życie prywatne.

Ma jasno wytyczone cele i pragnienia, do których realizacji za wszelką cenę dąży. Do wszystkiego, co robi, podchodzi z niesłychaną starannością i precyzją. Nigdy nie zostawia niczego na później, zawsze kończy to, co rozpoczyna. Posiada romantyczną duszę, jest bardzo czuły, kochający i wrażliwy.

Imieniny Dawida

Dawid imieniny obchodzi: 1 marca, 20 maja, 24 maja, 26 czerwca, 15 lipca, 17 września, 16 grudnia, 29 grudnia oraz 30 grudnia.

Znani imiennicy

  • Dawid Kubacki – skoczek narciarski
  • Dawid Kwiatkowski – piosenkarz
  • Św. Dawid
  • Dawid Podsiadło – piosenkarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *