Imię: Diana – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Diana? Kiedy są imieniny Diany i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Diana

Diana – imię żeńskie, pochodzenia łacińskiego. Imię to nosiła rzymska bogini łowów i księżyca, opiekunka płodności, lasów i zwierząt.

Diana to osoba bardzo energiczna, radośnie nastawiona do życia. Poprzez swój wrodzony optymizm bardzo łatwo zjednuje sobie przyjaciół. Odnosi w życiu wiele sukcesów.

Charakteryzuje się niezwykle silną osobowością. Nie rezygnuje tak łatwo z czegoś, co udało jej się osiągnąć, a już na pewno nie pozwoli sobie tego odebrać. Bardzo opanowana, nawet w wielkim gniewie potrafi zachować stoicki wręcz spokój.

Bardzo nieufna w stosunku do otoczenia, a nawet bliskich. Nie znosi wielkich deklaracji zarówno w miłości, jak i w przyjaźni. Potrafi się do niej przyznać, dopiero, kiedy będzie mieć pewność, że intencje drugiej osoby są szczere i bezinteresowne.

Nie ma w zwyczaju przejmować się porażkami. Jej twardy charakter i wytrwałość pozwalają jej przezwyciężyć wszelkie trudności i przeszkody.

Jest niezwykle odporna na wpływy innych. W każdej dziedzinie życia kieruje się tylko i wyłącznie własnymi kryteriami. Na pewno nigdy nie zmieni zdania, ani raz powziętej decyzji. Jest bardzo pewna siebie.

W życiu kieruje się logicznym rozumowaniem. Nie można powiedzieć, że należy do osób czułych. Nie znosi wręcz okazywania uczuć, uścisków, czułostkowości, a już na pewno ludzkich słabości.

Uważaj, żeby jej nie zranić. Nie wybaczy Ci choćby najmniejszego błędu. Wręcz przeciwnie – wypomni Ci go nawet po wielu latach, kiedy Ty zdążysz już o wszystkim zapomnieć.

Imieniny Diany

Imieniny Diany są obchodzone najczęściej dnia 13 sierpnia, lecz Diana może także obchodzić imieniny 10 czerwca.

Znane imienniczki

  • Diana Spencer – księżna Walii
  • Diana Rudnik – polska dziennikarka
  • Diana Gabaldon Watkins – amerykańska pisarka fantastyczna, pochodzenia meksykańsko-angielskiego
  • Diana Brzezińska – polska pisarka i prawniczka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *