Imię: Dobromiła – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Dobromiła? Kiedy są imieniny Dobromiły i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Dobromiła

Dobromiła to staropolskie imię żeńskie pochodzenia słowiańskiego. Składa się z dwóch członów: ‚Dobro-‚ i ‚-miła’. Możemy je więc tłumaczyć, jako „ta, która jest dobra i miła”.

Osoba o tym imieniu nie znosi nudy i bezczynności. Jej energia i żywiołowość sprawiają, że ciągle musi być w ruchu. Jest niezwykle ciekawa świata i wciąż wyszukuje sobie nowe zadania i obowiązki. Ma wiele ciekawych pomysłów na życie.

Dba o swoje wykształcenie, stale poszerzając raz zdobyte umiejętności. Pragnie rozumieć ludzi, ich potrzeby i zachowania, a także otaczającą ją rzeczywistość. Z reguły wykazuje żywe zainteresowanie sprawami politycznymi.

Twardo stąpa po ziemi. Jest stała w uczuciach i konsekwentna w postanowieniach. Wytrwałość, upór i determinacja to główne jej cechy. Ponadto wyróżnia się poprzez swoją pracowitość, niezmienność charakteru i przywiązanie do tradycji.

Niestety przy całej swojej pilności i pewnego rodzaju nadgorliwości, często brakuje jej wyobraźni i fantazji. Ma niskie poczucie własnej wartości, rzadko wierzy w siebie i swoje możliwości. Z tego też względu sukces wcale nie przychodzi jej łatwo, pomimo tego, że ciężko całe życie na niego pracuje.

Z reguły kieruje się zdrowym rozsądkiem. Potrafi doskonale ocenić, co jest możliwe, a co zupełnie nierealne. Jest przekonana, że świat jest taki, jakim ona go sobie wyobraża.

Imieniny Dobromiły

Dobromiła imieniny obchodzi: 4 października oraz 11 października.

Znane imienniczki

  • Dobromiła Dębska – córka Krzesimira Dębskiego
  • Dobromiła Jankowska – tłumaczka anglojęzycznej prozy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *